מעבר לאתר המותאם  מחקר: חולי דיאליזה מפתחים פחות נוגדנים אחרי החיסון

  צבי טסלר No Comments on מחקר: חולי דיאליזה מפתחים פחות נוגדנים אחרי החיסון

  מחקר ראשון מסוגו בעולם שבוצע בבי"ח לניאדו בחן את אפקטיביות חיסוני פייזר על מטופלי דיאליזה. המחקר פורסם במגזין הרפואי הנחשב ביותר בתחום – Clinical Journal of the American Society of Nephrology – Cjasn

  חיסון נגד קורונה צילום: פלאש 90
  15:46
  11.05.21
  קובי פינקלר No Comments on סיכול נרחב: מספר בכירים בג'יאהד האיסלאמי חוסלו בדירת המסתור

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ד"ר משה ששר, מנהל המחלקה לנפרולוגיה בבי"ח לניאדו פרסם מחקר ראשון מסוגו בעולם הבוחן את  את רמת הנוגדנים שמפתחים חולי דיאליזה לאחר קבלת חיסוני פייזר. המחקר, פורסם השבוע ביותר באחד העיתונים החשובים בעולם בתחום הנפרולוגיה: Clinical Journal of the American Society of Nephrology – Cjasn.

  ד"ר ששר בחן את רמות הנוגדנים שפיתחו 56 מטופלי דיאליזה בבי"ח לניאדו, לעומת 96 אנשי צוות בית החולים – כולם חוסנו בשתי מנות חיסון, הבדיקה נעשה לפחות שבוע ממתן מנת החיסון השניה. ממצאי המחקר מראים בבירור כי חולי הדיאליזה מפתחים נוגדנים ברמה נמוכה יותר מקבוצת הביקורת של עובדי בית החולים. (מצ"ב תרשים המציג את הפער). משמעות המחקר נבחנות בימים אלו, במחשבה כי אולי יש צורך לשנות את תיזמון או מינון החיסון לחולי דיאליזה על מנת להעלות את התגובה שלהם לחיסון.

  ד"ר משה ששר מסר כי "המחקר בוצע במהלך חודשים ינואר ופברואר, כמי שמטפל מדי יום בחולי דיאליזה, אני סבור שאנו חייבים להמשיך ולחקור על מנת  לוודא כי ההגנה הניתנת לחולים שלנו מהחיסונים היא מספקת. אני והצוות שלי בוחנים בימים אלו אפשרויות להמשך המחקר, על מנת להגיע למסקנות והמלצות ישימות בעתיד הקרוב. העובדה שמגזין נפרולוגי כל כך חשוב כמו ה- Clinical Journal of the American Society of Nephrology – Cjasn בחר לפרסם את המאמר, הינה תעודת כבוד לצוות בית החולים שעסק באינטנסיביות בביצוע המחקר, בסטנדרטים הגבוהים ביותר".

  מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את ד"ר ששר וצוותו על ההישג המרשים ואמר "הפעילות המחקרית בבי"ח לניאדו הינה פעילות יומיומית שמטרתה הגעה ליכולות ותובנות לשיפור הטיפול המיקצועי בחולים. המחקר הזה מצטרף למחקרים נוספים בדיסצפלינות קליניות שונות שפורסמו בבמות הקליניות החשובות ביותר בעולם"  0 תגובות