מעבר לאתר המותאם
1

האסטרטגיה ליציאה מהמשבר: בנט: "הסגר הרסני": נתניהו: "דיון רק בממשלה"

איתי גדסי 1 Comment on האסטרטגיה ליציאה מהמשבר: בנט: "הסגר הרסני": נתניהו: "דיון רק בממשלה"

המשבר בין משרד הבריאות למשרד הביטחון עולה שלב ומגיע לקרב בין ראה"מ לשר הביטחון: בנט מעוניין להעביר למשרד הביטחון את האחריות לביצוע הבדיקות, לעלות להיקפים גדולים מאוד, בכדי לאתר את החולים ולשחרר את המשק | בסביבת ראה"מ כועסים על ההתנהלות של בנט, "ששר הביטחון ידאג למילוי המשימות שרה"מ הטיל עליו, ועדיין לא התבצעו"

צילום: פלאש90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הביטחון, נפתלי בנט פרסם הערב (חמישי) את עמדתו לגבי הטלת הסגר על מדינת ישראל, לדבריו, "העיכוב בהקמת מערך בדיקות מחייב מדיניות גורפת של סגרים כלליים אשר מביאה לנזק עצום לכלכלת ישראל ולפרנסת מיליוני עובדים ובעלים במגזר הפרטי.
חייבים לעבור ממדיניות הפטיש למדיניות הפינצטה".

הפתרון של שר הביטחון הוא קודם כל, "יש להעביר לצה"ל ולמשרד הביטחון את האחריות הכוללת למערך הבדיקות באופן מיידי. רק כך נצליח להזניק במהירות את קצב הבדיקות, את מהירותן נטילתם ופענוחם ואת ודיוקן. בלי זה לא נוכל לשחרר את ישראל מהסגר הכלכלי הגורף שהוא הרסני לעתיד ישראל, מבלי להסתכן בזינוק מחודש של המגיפה" הבהיר בנט.

בנט מחדד את ההבדלים באסטרטגיה בינו לבין משרד הבריאות, "משרד הבריאות לא מאמין במיוחד בחשיבות הבדיקות ("עגל זהב" לדבריהם) וכגוף רגולטורי בעיקרו, הוא אינו בנוי להקמה מהירה של מערך יעיל של בדיקות בחירום. חוסר האמונה בחשיבות הבדיקות הוא כאילו מפקד חטיבה לא ירצה לקבל מודיעין על שטח האויב לקראת פעולה".

בנט מסביר כי לאור החולשה הנוכחית של מערך הבדיקות הדבר "מונע גם ממשרד הבריאות לבדוק קשישים בבתי אבות, חוזרים מחו"ל, ובכלל אנשים עם חום גבוה ושיעול או קרובי משפחה של נשאים, שגם בימים אלו אינם נבדקים, ולכן גם לא נשלחים למלוניות בידוד".

"המצב כעת הוא: ‬מעט מדי בדיקות, ביצוע איטי – אנשים ממתינים ימים עד שיגיעו אליהם, קבלת תוצאות לאחר 5-6 ימים, ואובדן תוצאות הבדיקות", מסביר שר הביטחון.

בנט שב ומבהיר כי הדרך של משרד הבריאות גורמת למשבר רוחבי בישראל, "ללא בדיקות רבות, מהירות ומדויקות, ‬ניאלץ להמשיך בגישת ה'פטיש' אשר מחייבת סגר גורף על כלל אזרחי ישראל, ‬במקום ב'פינצטה' אשר יאפשר את פתיחת כלכלת ישראל לצד בידוד מקומי של נשאי קורונה או סגירה של מוקדי קורונה ספציפיים. משרד הבריאות נטוע באידיאולוגיה שאינה מאמינה במרכזיות הבדיקות ככלי ליציאה מן המשבר". ‬

לטענת בנט עכשיו חייבים לשנות גישה: "בשל זאת, ובשל בעיות חריפות בביצוע ובעודף בירוקרטיה,‬ תהליך הגדלת הבדיקות ייארך זמן רב מדי אם יישאר בידי משרד הבריאות. ‬הסגירה הגורפת של ישראל אשר היתה נכונה מאד בימים הראשונים, לא יכולה להמשיך להיות הכלי המרכזי לאורך זמן, בשל השפעתה ההרסנית על עסקים ועל מקומות עבודה בישראל". ‬

בסיום דבריו מבהיר שר הביטחון: "כל יממה של עיכוב בבניית מערך בדיקות עולה לנו בחודשים של שיקום. ‬דרום קוריאה, גרמניה וניו זילנד עושות זאת ומאפשרות תיפקוד מדינה לצד שליטה על המגיפה". ‬

לדבריו, "זו המשימה הדחופה ביותר של ממשלת ישראל. אסור לבזבז אפילו יום אחד".

גורם בסביבת ראש הממשלה הגיב בחריפות לשר הביטחון ואמר: "במצב חירום מצופה משר בממשלה להתנהג בצורה אחראית ולקיים את הדיונים בפורומים המקצועיים בממשלה ולא בתקשורת".

הגורם הוסיף כי "רה"מ, שמנהל את המאבק בקורונה בצורה אחראית ומיטבית יחד עם מומחים בארץ ובעולם, מאפשר לכל השרים להביע את דעתם באופן מלא בדיוני הממשלה. ראוי ששר הביטחון ידאג למילוי המשימות שרה"מ הטיל עליו, ועדיין לא התבצעו, במקום כל הזמן להיות עסוק במתקפות בתקשורת נגד ראש הממשלה והממשלה שהוא חבר בה".

 1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    מה לעשות אבל הוא צודק…