מעבר לאתר המותאםראה"מ באריאל: "תהליך המיפוי יוצא לדרך והוא יושלם במהירות"

איתי גדסי No Comments on ראה"מ באריאל: "תהליך המיפוי יוצא לדרך והוא יושלם במהירות"

ראש הממשלה התייחס בסיורו באריאל למערכה הצבאית שמכינה ישראל ברצועה: "יש בהם דברים חדשים, מפתיעים שלא היו לא ב'עופרת יצוקה', לא ב'עמוד ענן' ולא ב'צוק איתן', וכל מי שנמצא בקבינט יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים"

0:21
29.03.20
איתי גדסי No Comments on רופא חרדי זועק לציבור: "תהדרו בפיקוח נפש – אני מתפלל ביחידות"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הדיונים על החלת הריבונות: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגריר ארה"ב דוד פרידמן ושר התיירות יריב לוין וצוות המיפוי הישראלי-אמריקני סיירו היום (שני) בנקודת תצפית בסמוך לעיר אריאל.

הצוות הישראלי-אמריקני התכנס היום לראשונה למיפוי שטחי יהודה ושומרון לקראת תהליך  החלת הריבונות, באריאל.

ראש הממשלה נתניהו אמר בסיור: "תהליך המיפוי המשותף של המשלחת הישראלית, הצוות הישראלי והצוות האמריקני יוצא לדרך כאן באריאל. זאת משימה גדולה, זה שטח עם אורך פרימטר של שמונה מאות קילומטר ועבודה רצינית שנפעל במהירות האפשרית להשלימה".

עוד הוסיף נתניהו, "המיפוי יוצא לדרך כדי לאפשר את החלת החוק הישראלי על השטחים הללו, ובהמשך גם אתן את ההכרה האמריקנית. אני רוצה לברך את השגריר פרידמן ועוזרו שנמצאים פה יחד עם מומחי מיפוי שהגיעו מארה"ב".

לדברי ראה"מ: "התהליך יושלם כמה שיותר מהר. אנחנו נעשה את זה במהירות האפשרית, אין שום חסם מלאכותי. לתהליך של מיפוי אתה צריך לבחון כאן כל ואדי, כל חלקה, כל נקיק וכל קו תוואי – זה דבר רציני. אנחנו קובעים כאן קווים שיש להם השלכות היסטוריות. ולכן הפעולה תיעשה במהירות האפשרית, ואנחנו לא נעצור בשום דרך".

ראש הממשלה התייחס למצב הביטחוני בדרום ואמר: "אם לא תהיה הפסקה מוחלטת – נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו. אלה לא מילים בעלמא, יש בהם דברים חדשים, מפתיעים שלא היו לא ב'עופרת יצוקה', לא ב'עמוד ענן' ולא ב'צוק איתן', וכל מי שנמצא בקבינט יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים".

עוד הוסיף ראש הממשלה: "המערכה, יכולה להיות מלחמה, היא מוצא אחרון. אינני ממהר ללכת לשם. אני יודע את המחיר שמשלמים חיילינו ומשפחות הנופלים. זהו מוצא אחרון, אבל אם אין ברירה, לשם נגיע. ואבוי לחמאס ואבוי לג'יהאד האיסלאמי כשהם יגיעו ליום הזה. בחירה שלהם. אנחנו נעשה מה שצריך כדי להחזיר את הביטחון המוחלט לתושבי הדרום".

בפגישה של הצוות הישראלי-אמריקני השתתפו – שר התיירות יריב לוין, שגריר ארה״ב בישראל דוד פרידמן, מנכ״ל משרד רה״מ רונן פרץ, יועץ שגריר ארה״ב אריה לייטסטון ומנהל המשרד לעניין הישראלי-פלסטני במועצה האמריקנית לביטחון לאומי סקוט ליית.

 0 תגובות