מעבר לאתר המותאם
1

בשורה לזוגות הצעירים: תוכנית 'מחיר למשתכן' תמשיך לשנה נוספת

איתי גדסי No Comments on בשורה לזוגות הצעירים: תוכנית 'מחיר למשתכן' תמשיך לשנה נוספת

עד כה הוקצו בהצלחה קרקעות לבניית יותר מ- 90,000 יחידות דיור במחיר למשתכן. יו"ר מועצת רמ"י שר האוצר משה כחלון בירך על ההחלטה ואמר: "חברי המועצה לא נתנו לפלונטר הפוליטי למנוע את ההחלטה לטובת הזוגות הצעירים"

פרויקט מחיר למשתכן צילום: Hadas Parush/ Flash90
21:24
14.07.20
צבי טסלר No Comments on מנכ"ל משרד הבריאות הודיע לר"ע ביתר: מרביעי הסגר יוסר מביתר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מועצת מקרקעי ישראל בראשות שר האוצר משה כחלון החליטה להאריך עד ל סוף שנת 2020 את תוקפה של תוכנית מחיר למשתכן. זאת במטרה להיענות לצרכי הדיור של ישראל וכדי לייצר וודאות בשוק הדיור.

יו"ר מועצת מקרקעי ישראל שר האוצר משה כחלון אמר כי "תוכנית מחיר למשתכן הביאה למהפכה בשוק הדיור בכך שהעלתה סוף סוף את הזוגות הצעירים לראש סדר העדיפויות הלאומי. לראשונה מזה שנים, לזוגות הצעירים יש הזדמנות אמיתית לרכוש דירה במחיר הוגן, והם קופצים על ההזדמנות הזו".

עוד הוסיף, "אנחנו רואים זאת בנתוני ההרשמה לתוכנית ובנתוני המשכנתאות. אישור הארכת התוכנית על ידי כלל גורמי המקצוע, מוכיחה את ההצלחה שלה ואת החיוניות בכך שתימשך. אני מברך את חברי מועצת מקרקעי ישראל שאישרו את ההחלטה החשובה הזו ולא נתנו לפלונטר הפוליטי למנוע את ההחלטה לטובת הזוגות הצעירים."

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "תוכנית מחיר למשתכן בשילוב שיווקי קרקע לדיור על ידי רמ"י, בהיקפים שלא היו מעולם, חסלו למעשה את המחסור שנוצר בשנים הקודמות בקרקע לדיור ויצרו הזדמנות טובה לדיור עבור אזרחי ישראל."

מנתונים שהציג בפני המועצה, מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב 2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד.

כ-80% מיח"ד שרמ"י הקצתה הלכו לתוכנית מחיר למשתכן (71,489) לעומת כ-20% לשוק החופשי (19,053). ההנחה על הדירות נעה בין 19%-25% משווי הדירה, מאות אלפי ₪ לכל דירה.

בהנחה שקצב שיווקי מחיר למשתכן ב-2020 יהיה דומה לקצב השיווק ב-2019, צפויה הנחת קרקע לציבור במסגרת מחיר למשתכן, בשווי 1.1 מליארד ₪. הכנסות המדינה כתוצאה משיווקי מחיר למשתכן מאז החלה התוכנית ב2015 , הן למעלה מעשרה מיליארד וחצי ₪.

שוווין המצטבר של ההנחות במחירי הקרקע שניתנו לציבור כחלק ממחיר למשתכן במטרה להפחית את מחירי הדיור הן- 6.265 מיליארד ₪. נתוני מחקר של מטה הדיור הלאומי מראים שהתוכנית חסכה לציבור למעלה מ-20 מיליארד ₪, יחס של למעלה משלושה שקלים על כל שקל שהמדינה השקיעה.

עוד נמסר כי מאז הופעלה מחיר למשתכן נרשמו אליה 133,526 משקי בית ו-8,153 משקי בית משפרי דיור.

65,633 בתי אב מהנרשמים, זכו בדירה. זאת מתוך כ-72,000 דירות שהוגרלו. 26,712 משקי בית מהזוכים בהגרלות, בחרו בדירה.0 תגובות