מבזקים

17.09.2023
21:24

איטליה: מטוס צבאי התרסק; ילדה בת 5 נהרגה

אסון באיטליה: מטוס צבאי התרסק במהלך אימון, ופגע ברכב שבו נסעו בני משפחה. בת 5 נהרגה ובני משפחתה נפצעו. הטייס הצליח להימלט ונפלט מהמטוס לפני הפגיעה

22.09.2022
10:00

הראשל"צ לשוטרים במטה הארצי: "השליחים של הקב"ה"

הראשל"צ הגר"י יוסף בטקס במטה הארצי של משטרת ישראל: "שבוע שעבר השתתפתי בכנס בקזחסטן שבו השתתפו כל הדתות, קראתי לאפיפיור שיגנה את הטרור, ומדוע אינו מגנה. יש עשרות אלפי שוטרים ששומרים עלינו הן ביום יום, והן בתפילות וזו ההרתעה. אתם השליחים של הקב"ה לשמור על כולנו". (בנצי לייזרוביץ')

22.09.2022
9:38

ח"כ שלמה קרעי: "צריך לכוון בתכלה שנה וקללותיה"

עוד מח"כ שלמה קרעי לגדסי ופרידמן ב'מהדורת סופהשבוע': "בשנה הזו צריכים לכוון טוב טוב ב'תכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה'. שנה שעברה התפללנו כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ והתפילה התקבלה".

22.09.2022
9:36

שלושה נפגעים בתאונה בגבעת שאול בי-ם; פונו לביה"ח

מתנדבי מד"א 'צוות הצלה' הוזעקו הבוקר לרחוב גבעת שאול בירושלים, בעקבות דיווח על תאונת דרכים קשה עם מעורבות מספר כלי רכב והולך רגל. ישראל מושקוביץ מתנדב 'צוות הצלה' מוסיף: "תאונת דרכים קשה בה היו מעורבים משאית, רכב פרטי והולך רגל. יחד עם פארמדיקים וחובשים נוספים של מד"א הענקנו סיוע רפואי ל 3 נפגעים גבר כבן 40 במצב בינוני עם חבלה רב מערכתית".

22.09.2022
9:21

ארבל על פניית דגה"ת לתימנים: "הקולות יחזרו בהסכם העודפים"

עוד מח"כ ארבל ב'מהדורת סופהשבוע' על הניסיון של "דגל התורה" לקחת קולות מהתימנים: "אני ממש רגוע. בסופו של דבר הקולות יחזרו לש"ס בהסכם העודפים. מי שבאמת מצפה לשינוי משמעותי בסוגיות כמו האפליה בסמינרים, הוא צריך שמרגי יהיה במקום הזה. בזכותינו האפליה הצטמצמה משמעותית".

22.09.2022
9:19

ההסלמה הביטחונית באזור שכם: ירי הלילה לעבר הר ברכה

נמשכת ההסלמה הביטחונית ביהודה ושומרון: מחבלים פתחו באש לעבר הישוב הר ברכה, כוחות הביטחון שהגיעו למקום איתרו יותר משישים תרמילים של כדורי רובה. פיגוע ירי נוסף הלילה לעבר עמדה צבאית סמוך לשכם. בשני הפיגועים לא היו נפגעים.

22.09.2022
9:18

ח"כ ארבל על יו"ר הכנסת: "קבלת החלטות במחשכים"

ח"כ משה ארבל, ש"ס, לגדסי ופרידמן ב'מהדורת סופהשבוע' על החלטת יו"ר הכנסת לשלוח למשלחות רשמיות רק חכים מהקואליציה: "קבלת החלטות במחשכים. בהתחלה הכחישו ורק אח"כ מתברר שהתגובה שקרית, זה הכי גרוע. רוממות הדמוקרטיה בגרונם אבל נוהגים בדיוק ההיפך".

22.09.2022
9:14

ח"כ אופיר סופר: "כל אחד פונה לקהל שלו בנפרד"

ח"כ אופיר סופר, הציונות הדתית, לגדסי ופרידמן ב'מהדורת סופהשבוע': "קיימנו דיון פנימי כיצד לעשות את הקמפיין. הייתה הבנה שנכון יותר לפנות כל אחד מאיתנו יפנה לקהל שלו בצורה נפרדת. ריצה נפרדת הייתה עשויה להעלות את ההצבעה, אבל גם מסכנת את הגוש, ולכן התאחדנו".

22.09.2022
8:36

יו"ר סוכנות סבא"א: "המחלוקות עם איראן לא נפתרו"

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הודיע כי הנקודות השנויות במחלוקת בין איראן למערב עדיין לא פתורות. כוונתו בין היתר היא לדרישה האיראנית לסגור את חקירת הסוכנות באשר לשרידי האורניום שנמצאו בשלושה אתרים לא מוכרזים ברפובליקה האיסלאמית.

22.09.2022
8:32

נערכים למתקפה של פוטין; שרי ה-G7 התכנסו

שרי החוץ של שבע המדינות המתועשות (G7) נועדו אתמול בשולי עצרת האו"ם וסיכמו להמשיך להעניק סיוע לאוקראינה. במדינות נערכים להחרפת המתקפות עם הודעתו של פוטין על גיוס מילואים נרחב במדינתו.

22.09.2022
8:30

זלנסקי בעצרת האו"ם: "דורשים עונש הוגן לרוסיה"

נשיא אוקראינה זלנסקי נשא אתמול נאום בפני העצרת הכללית של האום בו אמר כי ארצו דורשת 'עונש הוגן' לפשע שרוסיה מבצעת כלפי העם האוקראיני. לקייב יש תוכנית לכינון שלום בר-קיימא"

22.09.2022
8:26

רא"מ בריטניה: "שוקלת העברת שגרירות לי-ם"

ראש ממשלת בריטניה ליז טראס הודיעה כי היא בוחנת את העברת השגרירות הבריטית מתל אביב לירושלים. בטלגרף הבריטי מדווח הבוקר כי טראס אמרה שהיא מבינה את החשיבות והרגישות" שבמיקום השגרירות.

22.09.2022
8:21

ניסיון דריסה בנתב"ג: פלסטיני נעצר

ניסיון פיגוע בנמל התעופה בן גוריון: פלסטיני שהגיע עם כלי רכב גנוב מכביש 1 לנמל התעופה פרץ את מחסום הכניסה. מאבטח שהיה באזור ירה כדור אחד לעבר כלי הרכב בניסיון לעצור את החשוד, שנמלט עד לתחנת דלק ונטש את כלי הרכב. לאחר זמן קצר הוא נתפס והועבר לחקירת משטרה.

22.09.2022
8:19

אחרי שנחסם; מחלף השלום נפתח לתנועה

מחלף השלום באיילון במהלך הלילה נבחנו ונשלל חשש לבולענים נוספים

21.09.2022
22:02

גולדקנופף על הסכם החינוך: "היו תולעים במתווה עם בעלזא"

בכנס השנתי של תוכנית דת ומדינה במכון הישראלי לדמוקרטיה, התייחס יו"ר יהדות התורה, יצחק גולדקנופף, לסוגיית לימודי הליבה בחינוך החרדי ואמר: "מוכן להיות ממלכתי, אבל אנחנו נקבע מה ללמוד. לא ייתכן שנהיה חינוך עצמאי ויקבעו לנו מה ללמוד", אמר גולדקנופף בנוגע למתווה שסוכם עם חסידות בעלז ענה: "בתותים האלה היו הרבה תולעים. נתניהו הבטיח לנו הרבה פחות ממה שהיו נותנים לנו גנץ או אחרים"

21.09.2022
21:58

מסתמן: לפיד יצהיר מחר בנאומו על תמיכה בשתי מדינות

איתות של לפיד לשמאל: שנים לאחר שישראל נמנעה מלהצהיר על כך כי בכוונת ראש ממשלת המעבר יאיר לפיד להכריז מחר לראשונה במהלך נאומו מעל בימת האו"ם על תמיכתו בהקמת מדינת פלסטינית. (שלמה ריזל)

21.09.2022
21:53

הרמטכל חושף: "הצגתי לצרפתים הוכחות לניסיון חיזבאללה להצית"

ברקע ההתקדמות להסכם ימי עם לבנון, הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר במהלך ביקורו בצרפת כי הוא הציג בפני הצרפתים מודיעין המוכיח שלאחרונה חיזבאללה מגביר את פעילותו השלילית, באופן שמייצר סיכון הולך וגובר להסלמה. "הניסיונות לפגוע במדינת ישראל ייתקלו בתגובה חריפה או ביוזמה מקדימה" אמר. (קובי פינקלר)

21.09.2022
21:48

ההתקפלות מול לבנון: לפיד תוקף את נתניהו: "חוסר אחריות לאומי"

ראש ממשלת המעבר יאיר לפיד תוקף את דבריו של יושב ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שהאשים אותו כי התקפל בנוגע לגבול הימי עם לבנון ואמר כי דבריו של נתניהו הם חוסר אחריות לאומי באמריקה מתנהל משא ומתן מורכב, הוא לא מכיר את הפרטים כי לא וזו פגיעה במשא ומתן של ממשלת ישראל" אמר לפיד הנמצא בניו יורק בעצרת האו"ם". לדבריו המגעים מול לבנון מורכבים ונמצאים בשלב מתקדם.

21.09.2022
21:43

ביידן האשים את רוסיה בהפרת אמנת האו"ם; פוטין הגיב

נשיא ארצות הברית ביידן האשים את נשיא רוסיה פוטין באחריות למלחמה באוקראינה: "לא נאפשר כיבושה של מדינה על ידי מדינה אחרת" אמר ביידן בנאומו הערב מעל בימת העצרת הכללית של האו"ם. רוסיה הפרה ללא בושה את העקרונות המרכזיים של אמנת האו"ם. אף אחד לא איים על רוסיה המלחמה אוקראינה היא מלחמה על ידי איש אחד". בתגובה אמר פוטין כי ארצו לא "תיכנע לסחטנות ולהפחדה".

21.09.2022
21:39

דיין בעצרת האו"ם: "מחויבים לשתי המדינות ולביטחון ישראל"

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נאם הערב בעצרת הכללית של האו"ם והתייחס גם לסכסוך הישראלי – פלסטיני: "נמשיך לפעול למען שלום בין שני הצדדים, אנו מחויבים לעקרון שתי המדינות ולביטחונה של ישראל"