"נכס מודיעין משמעותי" אותר תחת מבנה אונר"א ברצועה

  קובי פינקלר No Comments on "נכס מודיעין משמעותי" אותר תחת מבנה אונר"א ברצועה

  צה״ל ושב״כ חושפים; נכס מודיעיני משמעותי של ארגון הטרור חמאס מתחת לקרקע ואמצעי לחימה במשרדים, בתוך משרדי המבנה אותרו אמצעי לחימה רבים, וביניהם רובים, תחמושת, רימונים ומטענים. במשרדים של פקידי אונר"א נמצאו אמצעי מודיעין ומסמכים שהעידו כי אותם המשרדים שימשו גם את מחבלי ארגון הטרור חמאס.

  צילום: דובר צה"ל
  11:31
  26.02.24
  אתר קול חי No Comments on ‏סחיטה באיומים, עבירות מס וישיבה בכלא: מועמדי השחיתות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בשבועיים האחרונים צה״ל ושב״כ מבצעים פשיטה אוגדתית בהובלת צוותי הקרב של חטיבה 401 ונח״ל בפיקוד אוגדה 162, על יעדי טרור ממוקדים בצפון ומרכז הרצועה.

  כוחות של צוות הקרב החטיבתי של 401, לוחמי שייטת 13, יחידת שלדג, יחידת עוקץ ויחידות מיוחדות נוספות יחד עם לוחמי שב״כ פשטו על מרחב ׳שאטי׳ ושכונת ׳תל אלהוא׳ שבצפון הרצועה. במהלך הפעילות חוסלו כ-120 מחבלים והושמדו כ-20 תשתיות טרור של ארגון חמאס.

  play-sharp-fill

  בהכוונה מודיעינית של שב״כ הגיעו הלוחמים אל פיר מנהרה סמוך לבית ספר של ארגון אונר״א. הפיר הוביל לתוואי תת-קרקעי ששימש כנכס משמעותי של המודיעין הצבאי של חמאס ועבר מתחת למבנה המשמש כמטה המרכזי של אונר"א ברצועה. התוואי נבנה בעומק של 18 מטרים ובאורך של 700 מטרים והכיל מספר דלתות הדף. בפשיטה אותרו אמצעים מודיעיניים ממגוון רחב של סוגים. מיצוי המודיעין החדש שנמצא יאפשר פשיטה על יעדי חמאס נוספים. השמדת התוואי פוגעת ביכולות המודיעין של חמאס.

  play-sharp-fill

  הלוחמים איתרו תשתית חשמל בתוך המנהרה המחוברת למבנה המטה המרכזי של אונר״א, דבר המעיד על תספוק חשמל לתוואי המנהור באמצעות נכסי אונר״א.

  בעקבות ממצאים אלו ועל בסיס מודיעין מקדים של שב״כ, פשטו הלוחמים על המטה המרכזי של ארגון אונר״א, המכיל את משרדיהם של מספר ארגונים הומיניטריים ובין לאומיים.

  בתוך משרדי המבנה אותרו אמצעי לחימה רבים, וביניהם רובים, תחמושת, רימונים ומטענים.

  במשרדים של פקידי אונר"א נמצאו אמצעי מודיעין ומסמכים שהעידו כי אותם המשרדים שימשו גם את מחבלי ארגון הטרור חמאס.  0 תגובות