המומחה המדיני מסביר: "מדברים על תהליך ארוך"

  המהדורה המרכזית No Comments on המומחה המדיני מסביר: "מדברים על תהליך ארוך"

  איתן גלבוע, מומחה לארה"ב לאיתי גדסי ב'מהדורה המרכזית': "האמריקאים מבינים שאין שום ראש ממשלה בישראל שיסכים להקמת מדינה פלסטינית בטווח הנראה לעין. כל הפתרונות גרועים, צריך למצוא את הרע במיעוטו. לאמריקאים יש רעיון לטווח הקצר – רשות פלסטינית מחודשת. אנחנו לא צריכים להיכנס לבוץ הזה בכלל"

  צילום: מכון ירושלים לאסטרטגיה וביטחון
  18:04
  20.05.24
  נתנאל לאופר No Comments on ח"כ סעדה נגד בית הדין בהאג: "עלילת דם אנטישמית"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרופ' איתן גלבוע, מומחה לארה"ב, ב'מהדורה המרכזית' הערב בהגשת איתי גדסי: "בלינקן ביקר בשלוש מדינות ערביות והן מציעות הצעה לשלום ישראלי ערבי כולל שמחייב מדינה פלסטינית. האמריקאים מבינים שאין שום ראש ממשלה בישראל שיסכים להקמת מדינה כזו בטווח הנראה לעין. מדברים על תהליך ארוך. כל הפתרונות גרועים. צריך למצוא את הרע במיעוטו. לאמריקאים יש רעיון מצומצם יותר לטווח הקצר – רשות פלסטינית מחודשת. אנחנו לא צריכים להיכנס לבוץ הזה בכלל".

  לדבריו: "מחסום אחד כבר נפל בתימן. מתחילת המלחמה ארה"ב חששו ממלחמה אזורית שתתלקח בעקבות מערכה בביירות. אבל היום הם כבר מנהלים מערכה יומיומית מול הח'ותים. אני חושב שהם יפגעו באיום הזה בצורה משמעותית. האמריקאים מבינים שאי אפשר לנהל משא ומתן עם איראן. מלחמה היא לא טובה לנשיא המכהן ולכן זה מפעיל לחץ כבד על ביידן. טראמפ מצליח להשתלט על המפלגה הרפובליקנית בצורה יוצאת דופן וזה לוחץ על ביידן".

  האזינו  0 תגובות