צפו: לוחמי צה"ל בלב מעוזי הטרור בג'באליה וסג'עייה

  קובי פינקלר No Comments on צפו: לוחמי צה"ל בלב מעוזי הטרור בג'באליה וסג'עייה
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מתחילת חידוש הלחימה בעזה, מטוסי חיל האוויר יצאו בשני סבבי תקיפה עצימים בהם השתתפו עשרות מטוסים מכלל טייסות הקרב בחיל. במטסים הוטלו הותקפו מטרות טרור רבות בהם תשתיות מבצעיות ועמדות נ״ט לטובת סיוע והכנת הקרקע לכוחות המתמרנים בשטח.

  ביממות האחרונות, פועלים לוחמי צה"ל בלב מעוזי הטרור של ארגון הטרור חמאס בג'באליה ושג'עייה ומנהלים קרבות עצימים עם מחבליו. במרחבים אלו פועלות שתי אוגדות החוד של פיקוד הדרום, אוגדה 162 ואוגדה 36, שמובילות את הלחימה ברצועת עזה. החל מהלילה, לוחמים כוחות צה״ל גם במרחב חאן יונס. במהלך הימים האחרונים כוחות חי"ר, שריון, הנדסה וחיל האוויר נלחמים בשיתוף פעולה במחבלים בהיתקלויות פנים מול פנים, במהלכן חיסלו מחבלים רבים. בנוסף, לוחמי צה"ל משמידים אמצעי לחימה ותשתיות טרור, מעל הקרקע ומתחתיה.

  כוחות אוגדה 36 פשטו על מרחב ׳שג׳עייה׳. הלוחמים פתחו במתקפה במטרה לחסל את המחבלים במרחב, לאתר משגרי רקטות ונ"ט ולהשמידם, ולפגוע בתשתיות התת קרקעיות. זאת על מנת להביא לפגיעה משמעותית ביכולותיו של האויב, ולאפשר את המשך התקדמות שאר כוחות צה״ל ברצועה.

  video
  play-sharp-fill

  במהלך היממה האחרונה פעלו כוחות אוגדה 162 בהתקפה על מעוזי החמאס בלב ג׳באליה והשמידו תשתיות טרור רבות במרחב. הכוחות פשטו והשיגו שליטה על מוצבים מרכזיים של ארגון הטרור במרחב, זאת תוך היתקלויות מבצעיות וחיסול מחבלים מארגון הטרור חמאס. בנוסף, איתרו הכוחות אמצעי לחימה ותשתיות טרור, חלקם גם במבנים אזרחיים, ביניהם בית ספר.

  המתקפה הדו-אוגדתית במרחב נמשכת גם בשעות אלו.

  מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן: "אנחנו נמצאים בליבת ג׳באליה, בליבת שג׳עייה והחל מהלילה גם בליבת חאן יונס. אנחנו ביממה העצימה ביותר מתחילת התמרון – מבחינת מחבלים הרוגים, כמות היתקלויות והפעלת האש מהיבשה ומהאוויר. אנחנו מתכוונים להמשיך לתקוף ולהעמיק את ההישג".  0 תגובות