נמשכת פעילות צה"ל בשיפא: סריקות בכל קומה

  קובי פינקלר No Comments on נמשכת פעילות צה"ל בשיפא: סריקות בכל קומה

  נמשכת הפעילות בשיפא: כח שלדג פועל במתחם בית החולים סורק קומה קומה לצד מאות מאושפזים. ללא נפגעים מצוות הרפואה או החיילים. בצה"ל מעריכים כי בחמאס טשטשו ראיות, אך נתפסו חומרים הקשורים לחטופים

  14:07
  04.03.24
  פנחס בן זיו No Comments on פגיעת הנ"ט: הפצועים הוטסו במסוק ייעודי של מד"א

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  כוחות שלדג וכוחות נוספים בהובלת אוגדה 36, ממשיכים לפעול במרחב בית החולים שיפאא׳. שיפאא׳ הוא קומפלקס שמורכב מכמה מבנים והוא בית החולים הגדול ברצועה.

  הפעילות שם ממוקדת – עם מרכיבים של מבצע מיוחד לכל דבר ועניין, שמנוהלת לפי שלבים והערכת מצב מתמשכת. הכוחות עוברים מבנה אחר מבנה וסורקים קומה-קומה. כל זאת, בזמן שבמקום יש עדיין מאות של חולים ואנשי צוות רפואי.

  הפעילות מתנהלת בשיקול דעת, בסבלנות וביסודיות. תוך ביצוע הערכת מצב בשטח ותחקור שמתנהל במקום. עד כה לא נפגע אף איש צוות רפואי או חייל צה״ל בפעילות.

  פועלים מתוך הבנה כי יש עוד תשתיות טרור רבות במרחב הקומפלקס שמוטמנות היטב. כבר כעת, לאחר סריקה של חלק מהבניינים אותרו אמצעי לחימה, חומרי מודיעין ובכלל זאת מידע הקשור לאירועי ה-7/10, טכנולוגיות צבאיות וציוד צבאי, מפקדות, אמצעי קשר – כולן של חמאס.

  בסריקות אותרו אמצעים טכנולוגיים, לרבות מחשבים עליהם נמצא מידע ותיעוד הקשורים לחטופים. האמצעים הועברו לבדיקה וחקירה.

  יש לזכור שחמאס, מרגע חשיפת בתי החולים לפני מספר שבועות, עמל על מנת להחביא תשתיות טרור ולהסתיר ראיות. בצבא אומרים כי זו פעילות מורכבת, מתמשכת ומתפתחת אשר מובלת על ידי יחידה מיוחדת ומגלים כל הזמן מידע חדש.  0 תגובות