מעבר לאתר המותאם
1

אבו מאזן מתמתן: חרם רק על התנחלויות

דוד קורצווייל 2 Comment on אבו מאזן מתמתן: חרם רק על התנחלויות
13:25
08.07.20
איתי גדסי No Comments on ועדת החוקה דנה באכיפת המשטרה; "נעשים דברים בלתי נסבלים"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) הצהיר כי הוא מתנגד להטלת חרם על מדינת ישראל, אך כן קורא לחרם נגד ההתנחלויות בשטחים הכבושים. הדברים נאמרו במסיבת עיתונאים שקיים עבאס בדרום אפריקה, לשם הגיע לרגל הלוויתו של נלסון מנדלה. "לא, אנו איננו קוראים לחרם על ישראל, אך אנו מבקשים מכולם להחרים את מוצרי ההתנחלויות. זה מפני שההתנחלויות הקומו על אדמתנו. הן בלתי חוקיות. הישראלים צריכים קודם כל להפסיק לבנות בשטחים שלנו, הם צריכים להפסיק כל פעילות על אדמתנו. אולם אנו איננו מבקשים מאף אחד להחרים את ישראל עצמה. יש לנו יחסים עם ישראל, יש לנו הסכם של הכרה הדדית עמה".

בדבריו האחרונים התיחס עבאס להסכם אוסלו הראשון, עליו חתמו יאסר ערפאת ויצחק רבין בספטמבר 1993 ובו נאמר בין השאר "ממשלת ישראל ואש"ף המייצג את העם הפלסטיני מסכימים כי הגיעה העת לשים קץ לעשרות שנים של עימות וסכסוך, ומכירים הדדית בזכויותיהם הלגיטימיות והפוליטיות". עם כל תהפוכות עשרים השנה האחרונות נשארו אש"ף והרשות הפלסטינית מחויבים לנוסח זה.

בשנים האחרונות אימץ האיחוד האירופי מדיניות רשמית בנוסח זה. מאז 2011 תלוי מעל ראשם של ארגוני השלום בישראל איום "חוק החרם" המאפשר הגשת תביעות נזיקין בסכומים גדולים נגד מי שקוראים לחרם על מוצרי ההתנחלויות – אם כי בפועל, עד היום לא הוגשו תביעות כאלה. ב-16 לפברואר 2014 ידון הרכב מיוחד של תשעה שופטי בג"צ בעתירות של גוש שלום וארגונים נוספים, בדרישה לבטל את "חוק החרם" שמהווה םגיעה חמורה בחופש הביטוי וחופש ההתארגנות. ההרכב הנרחב שנקבע מעיד כי בג"צ מחשיב את הנושא כבעיה חוקתית עקרונית.2 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    אבו מאזן צבוע ודו פרצופי – הוא יותר מסוכן מאחמדיגמד. מה שהכי מרגיז זה שהשמאלנאצים עוד מצדיקים אותו ומסכימים איתו.