"באין תחבולות": 12 לוחמי מוסד קבלו פרסי הצטיינות על תפקודם

  דוד קורצווייל | צילום: לע''מ No Comments on "באין תחבולות": 12 לוחמי מוסד קבלו פרסי הצטיינות על תפקודם
  21:30
  25.02.24
  המהדורה המרכזית No Comments on הפרשן תקף בחריפות: "פרוש שיקר בשידור, בושה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס מצטייני הנשיא של סוכני המוסד, במהלכו העניק הנשיא תעודות הוקרה והצטיינות ל-12 המצטיינים הבולטים של הארגון במעמד ראש-הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד תמיר פרדו ובהשתתפות עובדי המוסד ומשפחותיהם.

  המצטיינים קיבלו את אות הצטיינות הנשיא על התייצבותם בחזית סיכול איום הנשק הבלתי קונבנציונאלי, המאבק בטרור ומניעת איומים אחרים על מדינת ישראל.

  בפתח דבריו עמד הנשיא והצדיע בידו לסוכני המוסד, מצטייני הנשיא ואמר: "האות שמוענק לכם מגיע מהמקום העמוק ביותר שמרגיש עם כלפי בניו- תחושת הוקרה ותודה".

  הנשיא המשיך בדבריו ואמר: "אתם ארגון נפלא שאנשיו אמיצי לב ומלאי חוכמה, שאין בקרבם שום מוטיב מלבד לסכן את חייהם לטובת המדינה. אני מצדיע למוסד, ללוחמיו ובמיוחד ל-12 המצטיינים! נפגשתי עם אנשי מודיעין מכל העולם ויכול להגיד מניסיון- המוסד הוא ארגון הביון הטוב בעולם! סוכני המוסד נדרשים להפגין חוכמה, שליטה עצמית, אומץ לב מדהים, תחבולה, אימפרוביזציה, זהירות וזריזות. השירות שאתם עושים למען המדינה לא יסולא בפז. אתם ארגון קטן הפועל בעולם גדול, ישראל מוקפת בכל כך הרבה אויבים ובכל כך מעט ידידים. עבורכם, כל יום הוא בלתי צפוי ובלתי ידוע".

  ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא גם הוא דברים ואמר: " אזרחי ישראל אינם יודעים מה אתם עושים, אבל אני יודע איזה דברים עצומים אתם עושים למען ביטחונה של המדינה. כשאני מאשר את המבצעים שלכם אני נפעם מהתעוזה ומהדמיון שלכם שלא יודע גבולות. שמעתי את הסיפורים של 12 המצטיינים והמצטיינות, ואני רוצה להגיד לכם שאף על פי ששמכם הפרטי אינו ידוע, בזכותכם שמו של המוסד הולך לפניו .תודה לכם בשם אזרחי מדינת ישראל".

  ראש המוסד תמיר פרדו: "עוצמתו של המוסד באנשיו, במשרתים בו בתושייה, בדבקות במשימה בחשיבה יוצרת מחוץ לקופסא, לצד צניעות ויושרה, באמצעותם ניתן להכריע מערכות, גם אלו הנראות בלתי אפשריות ואף בלתי הגיוניות. היום, בשינוי פני העימותים ומול אתגרים מגוונים ומורכבים אנו נדרשים לתת מענה. האתגר הינו לנצח את אתגרי העתיד ולא את מלחמות העבר. אך נזכור, מלאכתנו לא תמה והעתיד צופן לכולנו אתגרים".

  מטבע הדברים לא ניתן לספר כמעט דבר אודות מצטייני המוסד. מהמעט שניתן לומר הוא כי בין המצטיינים נמצאים: קצין איסוף אשר זכה לקבל תעודת הוקרה והצטיינות מטעם נשיא המדינה על חשיבתו פורצת הדרך, ביצועיו יוצאי הדופן ויכולותיו הייחודיות, שהביאו להשגת יעדי המוסד לשמירת האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל. הוא הצליח לייצר מתכונת מבצעית שהביאה לשורה נאה ומכובדת של הישגים. בעבודתו המרשימה, הציב רף גבוה ומרשים של חריצות, מוסר עבודה גבוה, מקצועיות בלתי-מתפשרת ומחויבות ברמה גבוהה מאוד לעבודתו, לייעודו ולערכי הארגון.

  מצטיין נוסף מגיע מהתחום הטכנולוגי, תחום בעל חשיבות רבה במוסד. בזכות יכולתו לזהות את הפוטנציאל שבטכנולוגיה ולהביאה לכדי מערכת מבצעית המניבה מודיעין, הוא הפך לעמוד תווך בארגון. חבריו מספרים כי על אף שחברות היי-טק רבות מחזרות אחריו, הוא בחר להישאר במקום בו יכול לתרום למדינה ולמצות את יכולותיו יוצאות הדופן.

  ברשימת המצטיינים בלטו גם שתי לוחמות נועזות, על עבודתן בזירות מאיימות, תוך סיכון חייהן ותוך הפגנת תעוזה וקור רוח: האחת, אשת מבצעים, שנטשה קריירה מבטיחה ונרתמה לעבודה בזירות המאיימות ביותר לישראל, תוך התמודדות עם יריבינו העוינים ביותר. מנהליה סיפרו כי בזכות יכולות חשיבה רציונאליות ולוגיות, הצליחה לקדם מספר תחומים ומתווים פורצי דרך שהביאו לפתרון סוגיות מורכבות בדרך יצירתית. השנייה, לוחמת אמיצה שהגיעה להישגים יוצאי דופן בתחומי העשייה והביצוע ובכך סייעה רבות לקידום יעדי המוסד. בנוסף, תרמה רבות לפיתוח תחום ייחודי אשר תרם להרחבת מעטפת הביצועים.

  והמבין יבין..

  KBG_GPO0204 KBG_GPO0207  0 תגובות