מעבר לאתר המותאם

  בד"ה: רבה של רחובות, הגאון רבי שמחה הכהן קוק זצ"ל

  אבי רבינא No Comments on בד"ה: רבה של רחובות, הגאון רבי שמחה הכהן קוק זצ"ל

  נפטר הגאון רבי שמחה הכהן קוק זצ"ל, רבה של העיר רחובות ונשיא ישיבת מאור התלמוד, לאחר שנזדכך שחלה ונזדכך בייסורים במשך כמה שנים

  צילום: FLASH90
  18:11
  24.06.22
  אבי יעקב No Comments on הרב ניסים דרעי על פרשת קורח: "ליצנות היא הזלזול"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ברוך דיין האמת: נפטר הגאון רבי שמחה הכהן קוק זצ"ל, רבה של העיר רחובות ונשיא ישיבת מאור התלמוד והוא בן 92, לאחר שנזדכך שחלה ונזדכך בייסורים במשך כמה שנים.

  הרב קוק זצ"ל כיהן בשורה של תפקידים במשך עשרות שנים, ובהם כאמור רבה של העיר רחובות, נשיא ישיבת מאור התלמוד ורב בית הכנסת "החורבה". הרב קוק היה פעיל מאוד בשורה ארוכה של נושאים ציבוריים והיה מקורבו ושליחו של הגרי"ש אליישיב זצ"ל.

  בשנים האחרונות נחלש הרב זצ"ל. בשבועות האחרונים פונה לבית החולים לאחר הידרדרות במצבו, ולפני זמן קצר הגיעה הבשורה המרה על הסתלקותו. על מסע הלווייתו נעדכן בהמשך.

  במהדורה המרכזית הובא קטע מדברים שנשא הרב קוק זצ"ל לפני כ-7 שנים בפני עשרות חקלאים.

  אחיינו, עורך עיתון בקהילה, שלמה קוק ספד לו בשיחה עם 'קול חי': "הוא נלחם מלחמה אדירה מצד אחד ברבני 'צהר', אבל גם ידע ללכת יד ביד בכל המאבקים על ארץ ישראל. היה חם ואכפתי. כל כולו מלחמה לה' ולתורה. הוא היה סמל למלחמות על קודשי ישראל ובלב חם לכל נושא של תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל".

  ישראל ירט, מנהל סניף 'עזר מציון' בירושלים ומאנשי העיר רחובות שוחח גם הוא עם אבי מימרן במהדורה המרכזית על דמותו של הרב קוק זצ"ל.

  הראש״ל, הרב הראשי לישראל הגר״י יוסף ספד: "שמעתי בצער רב על הסתלקותו לבית עולמים של זקן רבני ישראל רבה של רחובות ולשעבר חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל עשרות בשנים הרה״ג רבי שמחה הכהן קוק זצ״ל שהנהיג את עדתו ביד רמה ועמד בעוז ותעצומות לביצור חומות הדת ולימין הרבנות משך כל שנות כהונתו המפוארות. עולם הרבנות יחסר את אחד מגדולי מגיניו ופאר גידוליו, תנחומינו למשפחתו הרוממה ת״ח מופלגים ההולכים בדרכו".

  מנהל בתי הדין הרבניים, הרב אלי בן דהן מסר: "הרב שמחה הכהן קוק, שהיה הרב הראשי ועמד בראש בתי הדין ברחובות במשך שנים רבות, היה מן הדמויות הבולטות וממעצבי פני מערכת הדיינות והרבנות בדורנו. הרב קוק זצ"ל שהיה נצר לשושלת רבנים, היה מקובל על כל גווני העולם הרבני ועולם התורה. חבל על דאבדין".  0 תגובות