מעבר לאתר המותאם

  לאחר הסדר הטיעון: דרעי הגיש את התפטרותו מהכנסת

  איתי גדסי No Comments on לאחר הסדר הטיעון: דרעי הגיש את התפטרותו מהכנסת

  יו"ר ש"ס התפטר מהכנסת לאחר שהתחייב לעשות כן במסגרת הסדר הטיעון. בהתאם לכך בפרקליטות לא ידרשו להטיל עליו קלון ודרעי יוכל לחזור לכנסת הבאה

  צילום: נועם מושוקביץ, דוברות הכנסת
  21:59
  25.05.22
  מערכת האתר No Comments on "כל העולם כולו": כל מה שהתרחש בעולם היהודי \\ אורי כהן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאחר החתימה על הסדר הטיעון עם הפרקליטות: יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי הגיש הבוקר (ראשון) את התפטרותו ליו"ר הכנסת מיקי לוי. התפטרותו של דרעי תכנס לתוקף על פי חוק תוך 48 שעות. דרעי ימשיך לעמוד בראשות מפלגת ש"ס ובמקומו יכנס לכנסת ח"כ לשעבר יוסי טייב.

  כזכור, במסגרת הסדר הטיעון בין דרעי לפרקליטות הוסכם כי דרעי יודה בכתב האישום המתוקן ויורשע בעבירות מס וייגזר עליו עונש של מאסר על תנאי וקנס כספי בסך של 180 אלף ש"ח. כמו כן הוסכם כי דרעי יתפטר מהכנסת לאחר הגשת כתב האישום וכך בית המשפט לא ייאלץ להטיל עליו קלון.

  כתב האישום מייחס לח״כ דרעי שני אירועים:

  עסקת גבעת שאול – עניינה של פרשה זו בעסקת נדל"ן משנת 2013, במסגרתה מכר ח"כ דרעי לאחיו שלמה דרעי, נכס בשכונת גבעת שאול בירושלים. על פי כתב האישום, הדיווחים שהועברו לרשויות מיסוי מקרקעין במסגרת טפסי הדיווח המקוונים על העסקה (טופס מש"ח), כמו גם חוזה המכירה שצורף לדיווח, לא שיקפו את מלוא פרטי העסקה, לרבות גובה התמורה שבעסקה. צירוף פרטי העסקה החסרים למש"ח היה מאפשר לרשויות המס לשום את העסקה כראוי, ולהעמיד את שווי התמורה על סך 1.6 מיליון דולר (כ-5.8 מיליון שקל), ולא 4.25 מיליון שקל, כפי שדווח. בשל הדיווח החסר לרשויות מיסוי מקרקעין, מס הרכישה שנדרש שלמה דרעי לשלם הופחת שלא כדין. בגין כך נאשם דרעי בסיוע לעריכת הצהרה שאינה נכונה.

  הכנסות מחברת גרין אושן – גרין אושן הייתה קרן פיננסית להשקעות בארה"ב. בשנת 2011 החלה גרין אושן לשלם לח"כ דרעי עמלת מגייס בגין גיוס משקיע לקרן. על-פי כתב האישום, החל מינואר 2013 עת חזר לחיים הפוליטיים, הורה ח"כ דרעי לגרין אושן להעביר את סכומי העמלות להם היה זכאי לאחיו שלמה. בהתאם לכך, בין השנים 2015-2013 שולמו לשלמה דרעי כ-630 אלף ש"ח כנגד חשבוניות ייעוץ. דרעי לא כלל את ההכנסה בסך 101,074 ש"ח בדוח שהגישה החברה בבעלותו לשנת 2013, וכן לא ניהל פנקסי חשבונות ולא הגיש את דו"חות החברה שבבעלותו לרשויות המס לשנים 2015-2014, ובכך נמנע מלדווח בפני פקיד השומה על הכנסה בסך כ-534 אלף שקל לשנים אלו. בגין פרשה זו הוא נאשם בעבירות של הכנת דו"ח וידיעות לא נכונים וכן אי הגשת דו"ח ואי ניהול פנקסי חשבונות.  0 תגובות