מעבר לאתר המותאם

  רעידת אדמה שמקורה בקפריסין הורגשה בישראל

  צבי טסלר No Comments on רעידת אדמה שמקורה בקפריסין הורגשה בישראל

  במכון הגיאולוגי עדכנו כי בשעה 23:36 לפי שעון ישראל, התרחשה רעידת אדמה במגניטודה 3.7, במרחק של 16 ק"מ צפונית מזרחית לבית שאן. במשטרה עדכנו כי עשרות קריאות התקבלו במוקדי 100, לא דווח על נפגעים או על נזק ואין חשש לצונאמי

  תרגיל רעידת אדמה של פיקוד העורף צילום: פלאש 90
  21:59
  25.05.22
  מערכת האתר No Comments on "כל העולם כולו": כל מה שהתרחש בעולם היהודי \\ אורי כהן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רעידת אדמה שמקורה בקפריסין הורגשה אמש (מוצאי שבת) בצפון הארץ. במכון הגיאולוגי עדכנו כי בשעה 23:36 לפי שעון ישראל, התרחשה רעידת אדמה במגניטודה 3.7, במרחק של 16 ק"מ צפונית מזרחית לבית שאן. במשטרה עדכנו כי עשרות קריאות התקבלו במוקדי 100, לא דווח על נפגעים או על נזק ואין חשש לצונאמי. רעידת האדמה הורגשה גם בירדן ובלבנון.

  ‏מנהל המכון הגיאולוגי, הפרופ' זהר גבירצמן התייחס בריאיון לגל"צ לקשר בין רעידת האדמה הלילה לזו שהתרחשה בחודש שעבר: "מדובר בשתי מערכות שלא קשורות זו לזו, אבל עוקבים אחרי שני הדברים. מתייחסים בצורה רצינית יותר לרעידות 'שלנו' כי אם הייתה מתרחשת רעידה חזקה עלול היה להיווצר נזק גדול בצפון".

  בפיקוד העורף ביקשו לחדד את ההנחיות כיצד יש לנהוג בזמן רעידת אדמה:

  השוהים במבנה – אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה תוך שניות ספורות, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת עד ליציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לשבת בפינה פנימית של החדר או תחת רהיט כבד ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

  השוהים בחוץ – יש להישאר בשטח הפתוח ולהתרחק ממבנים, מעצים, מכבלי חשמל ומפריטים שעלולים ליפול ולסכן אתכם.

  השוהים בקרבת חוף הים – יש להתרחק מחוף הים קילומטר אחד לפחות או לעלות לקומה רביעית ומעלה, מחשש שיגיע צונאמי ויציף את החוף. ניתן להסתייע בשילוט המורה על דרכי המילוט אל אזורי הכינוס המסומנים.

  הנוסעים ברכב – יש לעצור את הרכב בצד הדרך לחכות בתוכו עד שרעידת האדמה תיפסק. יש להימנע מעצירה מתחת לגשר או על מחלף.  0 תגובות