מעבר לאתר המותאם

  במלאות השלושים לרצח יהודה דמינטמן הי"ד: הפגנת ענק נגד הממשלה

  בנצי לייזרוביץ No Comments on במלאות השלושים לרצח יהודה דמינטמן הי"ד: הפגנת ענק נגד הממשלה

  הערב יתקיים מול משרד ראש הממשלה, הפגנת ענק נגד הכוונה להרוס את ישיבת 'חומש' ולעקור את היהודים ממקומם. נשיא ישיבת הר המור הרב צבאי טאו קרא לציבור להגיע להפגנה, "לעורר את הלבבות להפגין ברחובה של עיר ולדרוש את המובן מאליו שלא ליתן פרס לטרור ושלא לעקור ח’’ו את אחיזתינו בחומש ת’’ו. על כך מצווה גדולה לסייע בידם ולהצטרף לעושי מצווה ולבוא להפגין עמם ברחובה של עיר"

  הרב טאו בחומש
  1:14
  19.05.22
  אבי יעקב No Comments on תיעוד: שמחת ל"ג בעומר ברחבי מירון | כל מוקדי השמחה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  במלאות שלושים יום להירצחו של יהודה דימנטמן ה"ד, צפויים אלפים להגיע הערב (חמישי) בשעה 18:30 להפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ההפגנה מתקיימת כחלק ממאהל המחאה שהקימו ראשי הרשויות ביו"ש במקום בדירשה שלא להרוס את ישיבת חומש, שלא לפגוע בהתיישבות, ושלא להפקיר את אדמות הלאום ביו"ש ובנגב.

  במכתב שמוציא הבוקר נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי טאו, קורא הרב לציבור להגיע ולהשתתף בהפגנה "ברצוני לחזק את ידיהם של תלמידי ישיבת חומש אשר מקיימים במסירות נפש ממש את לימוד התורה הקדושה ואת ההתיישבות בחבל ארץ קדוש ויקר זה ופועלים להרמת רוח ישראל בימים אלו, אשר אורות וצללים משמשים בערבוביה. והם מקיימים בעצמם ממש את הדרכת חכמינו במשנה באבות "כך היא דרכה של תורה, פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה ועל הארץ תישן ובתורה אתה עמל", כותב הרב טאו במכתבו.

  במהלך המכתב מוסיף הרב כי "והנה אזרו עוז תלמידי חומש וברצונם לרומם עמם את כלל אחינו בית ישראל ולעורר את הלבבות להפגין ברחובה של עיר ולדרוש את המובן מאליו שלא ליתן פרס לטרור ושלא לעקור ח’’ו את אחיזתינו בחומש ת’’ו, אלא אדרבא לאפשר לתלמידי הישיבה להתנחל בחומש ולחזק את אחיזת עם ישראל במקום. על כך מצווה גדולה לסייע בידם ולהצטרף לעושי מצווה ולבוא להפגין עמם ברחובה של עיר".

  קריאתו של הרב טאו מצטרפת לקריאה שהוציא אתמול יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, שקרא אף הוא לציבור לצאת ולהגיע להפגנה "בישיבה בחומש לומדים בגבורה בשמחה ובתנאים קשים טובי בנינו" אמר הרב דרוקמן.

  לדברי הרב, "המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור. לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש. אני קורא לציבור להשתתף במחאה כנגד הפגיעה בישיבה בחומש ולסייע ביד אנשי חומש היקרים בפעילותם המבורכת", מדובר בקריאה חסרת תקדים, שכן לראשונה מזה שנים רבות קורא הרב לציבור לצאת להפגנת מחאה.

  ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון אומר כי לא נותרה עוד ברירה אלא לדרוש את המגיע לנו בזכות. לדבריו: "הגענו לנקודת השבירה ביחס לממשלה. המתנו ובחנו את הממשלה על פי המעשים והתוצאה היא כישלון מחפיר. לא נותרה דרך אחרת מאשר לקבל בדרך הקשה, את המגיע לנו בזכות. שיחפשו ילדי כאפות אחרים, כפי שאמר אחד משריה לפני מספר ימים".  0 תגובות