מעבר לאתר המותאם

  בניגוד לתקנות ולהתחייבותם: נשות הפרובוקציה הכניסו ס"ת לעזרת הנשים

  איתי גדסי No Comments on בניגוד לתקנות ולהתחייבותם: נשות הפרובוקציה הכניסו ס"ת לעזרת הנשים

  קבוצת הנשים פעלה לכל אורך הדרך בניגוד להחלטות היועץ המשפטי לממשלה והחלטת בית המשפט, ולמרות שהחוק אוסר על קיום הפגנות ומחאות ברחבת הכותל המערבי, פעלו בניגוד לתקנות ולבשו חולצות מחאה. בנוסף, הוכנס ספר תורה בניגוד לנהלים

  צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
  22:30
  25.01.22
  צבי טסלר No Comments on בושה: ישראל מספקת חיסונים לרשות הפלסטינית

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הבוקר (ראשון) הגיעו לרחבת הכותל המערבי מאות רבות של מתפללים אורתודוקסים ואורתודוקסיות לתפילת ר"ח טבת וכ- 20 נשים מקבוצת נשות הפרובוקציה.

  קבוצת נשות הכותל פעלה לכל אורך הדרך בניגוד להחלטות היועץ המשפטי לממשלה והחלטת בית המשפט, ולמרות שהחוק אוסר על קיום הפגנות ומחאות ברחבת הכותל המערבי, פעלו בניגוד לתקנות ולבשו חולצות מחאה. בנוסף, הוכנס ספר תורה בניגוד לנהלים.

  יצויין, כי תנועת הרפורמיות התחייבה כי לא תכניס ספר תורה בכותל כדי שלא ליצור מהומות וחברי הכנסת מצידם התחייבו שלא להגיע. הבוקר הפרו הרפורמיות את התחייבותן והכניסו ספר תורה לרחבת הכותל.

  משטרת ישראל ואנשי הקרן למורשת הכותל המערבי קראו לצדדים להימנע מאלימות ומחילול הקודש ופעלו להפריד בין הקבוצות. מנהל התפעול של הקרן למורשת הכותל המערבי מר עדן שמעון ניגש אל קבוצת נשות הכותל והזכיר להן את הסיכום מול משרד המשפטים ועל כך שהן מפירות את נהלי המקום והחלטת בית המשפט והתחייבותן לנשיא המדינה ומלבות את המחלוקת ברחבת כותל המערבי.

  יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר, הביע מחאה וצעק לרפורמיות: "אל תחללו את הכותל, הכותל גם של חילוניים, גם של מסורתיים, גם של דתיים, גם של חרדים, אתן לא רצויות כאן, לא מייצגות אף אחד, תסתלקו מכאן".

  בקרן למורשת הכותל המערבי מסרו כי "הקרן מצירה על האירועים בראשי חודשים בכותל המערבי וקוראת לציבור להשאיר את הכותל המערבי כמקום קדוש ומאחד. הלילה, יודלק נר שמיני של חנוכה ברחבת הכותל המערבי בסימן אחדות ואהבת ישראל".  0 תגובות