מעבר לאתר המותאם

  בממשלה הוחלט: קנסות לנוחתים שלא יבצעו בדיקה שנייה

  איתי גדסי No Comments on בממשלה הוחלט: קנסות לנוחתים שלא יבצעו בדיקה שנייה

  בדיון הוחלט על הטלת יינתנו קנסות באופן אוטומטי לנוחתים מחו"ל שלא יבצעו בדיקת PCR שנייה ביום השלישי או השביעי לנחיתתם. גובה הקנס יעמוד על 2,500 ש"ח

  נתב"ג. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  20:12
  27.01.22
  אסתי פלד No Comments on מנכלי"ת משרד החינוך על מתווה הממלכתי חסידי: "טרם התקבלה החלטה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ראש הממשלה, נפתלי בנט, ערך קיים הערב (חמישי) הערכת מצב בעניין ההתמודדות עם זן ה"אומיקרון" בישראל, בהשתתפות שר הבריאות, ניצן הורוביץ, וגורמי מקצוע במשרדי הממשלה הרלוונטיים.

  בדיון הוחלט על הטלת יינתנו קנסות באופן אוטומטי לנוחתים מחו"ל שלא יבצעו בדיקת PCR שנייה ביום השלישי או השביעי לנחיתתם (בהתאם לנדרש). בהודעה צויין, כי משרד הבריאות ומשטרת ישראל יסנכרנו את מערכות המידע על מנת שהדו"ח יופק באופן אוטומטי. גובה הקנס יעמוד על 2,500 ש"ח.

  ההחלטה תיכנס לתוקף בתוך מספר שבועות, עם השלמת ההיערכות הטכנית למימושה.

  עוד הוחלט על פיילוט "יישוב מחוסן": משרדי החינוך והבריאות, בשיתוף עם הרשויות המקומיות, יפעילו תכנית חיסוני ילדים מיוחדת ביישובים השונים, אשר במסגרתה ימומשו העקרונות הבאים:

  • תיאום מוקדם בין משל"ט הקורונה, הרשות המקומית, בתי הספר, ועד ההורים המקומי, קופות החולים והרופא המחוזי.

  • פעילות הסברה מקדימה במערכת החינוך בקרב ההורים ובני המשפחה טרם הגעת החיסונים.

  • פעילות הסברתית ביישובים לקראת יום חיסונים מקומי ("הפנינג") ביישוב, במסגרתו יגיעו ניידות החיסון לבתי הספר ולמרכזי קהילה.

  במהלך השבוע הבא ייצא לדרך פיילוט ברשויות מקומיות ראשונות. במקביל, הנחה ראש הממשלה על היערכות מיידית להרחבת המבצע לכל הרשויות ובתי הספר בישראל.

  – עוד הוחלט להמשיך בעבודת מטה, בהשתתפות כלל הגורמים, למציאת דרכים לעידוד התחסנות, אשר תוצג בהמשך.

  – בדיון הוצעו מספר מנגנונים לשינוי ההנחיות בנתב"ג בהמשך. משרד הבריאות, משרד התחבורה ופיקוד העורף ישלימו את עבודת המטה בנושא, ויציגו המלצות וחלופות בהמשך.

  בדיון השתתפו מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד החינוך, מנכ"ל משרד הבט"פ, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ממונה הקורונה, הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, המשנה ליועמ"ש לממשלה, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, המשנה לראש המל"ל, מפקד פיקוד העורף, וגורמי מקצוע נוספים.

  מוקדם יותר היום, החליטה הממשלה שלא להאריך בשלב זה, את השימוש באיכוני השב"כ לאיתור מגעי מאומתים בזן החדש "אומיקרון". הלילה בחצות יפקעו התקנות לשעת חירום שאישרה הממשלה לשימוש באיכונים הסלולאריים.  0 תגובות