מעבר לאתר המותאם

  "בית מורשת": מרכז מבקרים מרשים לקרן למורשת הכותל

  בנצי לייזרוביץ No Comments on "בית מורשת": מרכז מבקרים מרשים לקרן למורשת הכותל

  בהשתתפות קהל מכובד, בראשות נשיא המדינה ורב הכותל והמקומות הקדושים נערך כנס חנוכת בית למרכז המבקרים "בית מורשת הכותל המערבי" | תחת המבנה קיימים מבנים מתקופת בית ראשון, אמת מים מתקופת בית שני, רחובות ושרידים מכל התקופות | המבקרים במפלס הקדום יפסעו על מדרך צף הצופה על הממצאים

  צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
  22:30
  25.01.22
  צבי טסלר No Comments on בושה: ישראל מספקת חיסונים לרשות הפלסטינית

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  היום נחנך "בית מורשת הכותל המערבי" במעמד נשיא המדינה מר יצחק הרצוג, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א, מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, נציגי משפחת התורם- אחייניו של מורטימר ב' צוקרמן: אריק גרטלר, ג'יימס גרטלר- נאמני קרן התרומות המשפחתית ומכון צוקרמן, מר מלקולם הונליין, לינה דשלטון מנכ"לית מכון צוקרמן, מר יוסף לושינסקי נשיא הקרן בארה"ב.

  האירוע התקיים בנוכחות: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ח"כ אבי דיכטר, מר נתן שרנסקי, ממ"ז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, מנכ"ל רשות העתיקות אלי אסקוזידו, האדריכלית עדה כרמי- מלמד, הצוותים שלקחו חלק בהקמת בית מורשת הכותל, נשיאי האוניברסיטאות בישראל, יו"ר המועצה להשכלה גבוהה וידידי הקרן למורשת הכותל המערבי.

  המבנה החדש "בית מורשת הכותל המערבי" שהוקם על ידי הקרן למורשת הכותל המערבי בסיוע משרדי ממשלה שונים ובתרומת מר מורטימר ב' צוקרמן, בשותפות עם ג'יימס גרטלר ואריק גרטלר. ישמש כמרכז חינוכי לקבוצות וליחידים הבאים אל הכותל כדי להעמיק בקשר בין העם היהודי לירושלים.

  נשיא המדינה, יצחק הרצוג: "קדושתו ומרכזיותו של הכותל, הלב הפועם של העם היהודי, הם מעל לכל מחלוקת וצו עליון הוא לשמור על כך מכל משמר. גם בעת הזאת, במיוחד בעת הזאת, אני עושה כל מאמץ להקטין את החיכוך וקורא לכולם לנהוג באחריות ובאיפוק, למצוא נתיבות שלום, לשים לנגד עינינו את תמרור ההיסטוריה המזהיר אותנו מפני שנאת חינם. שלא נגיע לכדי שנאת חינם, שלא נגיע לכדי חורבן. חובתנו לוודא תמיד כי כל אחת ואחד ירגישו בכותל רצויים, אהובים ומקובלים."

  רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א: "אם נזכה להיות במדרגה מספיק גבוהה נראה שכאן, בכותל המערבי, כל אבן היא מרגלית טובה. כל אבן היא יהלום בכתרה של ירושלים. כשאנחנו חופרים באדמתה של ירושלים אנחנו מגלים בה אוצרות מופלאים! אנחנו מגלים בה את שרשרת הדורות, את השורשים שלנו. האבנים שאנחנו מוצאים בה הן האבנים  היקרות ביותר בעולם. אבנים של זהות, של שייכות, של מורשת ישראל. הבית הזה עומד מעל עתיקות שהן אבנים יקרות, ובנוי מאבני בניין שהן אבנים יקרות."

  מתחת המבנה נחשפו מבנים מתקופת בית ראשון, אמת מים מתקופת בית שני, רחוב רומי, חנויות צלבניות ומבנים ממלוכים. המבקרים במפלס הקדום יפסעו על מדרך צף הצופה על הממצאים תוך שמירה על אבני ירושלים העתיקות. המבנה מכיל כיתות לימוד והעמקה לקבוצות וכן תצפית מרהיבה על רחבת הכותל המערבי. כניסת קבוצות לכיתות וסיורים יחלו בשבועות הקרובים, פרטי התיאום במקום יפורסמו באתר האינטרנט של הקרן למורשת הכותל המערבי.  0 תגובות