הישג ענק לח"כ גפני: חוק "דמי אבטלה לעצמאיים" עבר בקריאה טרומית

  איתי גדסי No Comments on הישג ענק לח"כ גפני: חוק "דמי אבטלה לעצמאיים" עבר בקריאה טרומית

  הצעת החוק שהגיש ח"כ משה גפני ל"דמי אבטלה לעצמאיים" שתביא לביטחון וזכויות שוות לבעלי עסקים, עברה בקריאה טרומית בתמיכת 51 חברי כנסת. גפני: "הקורונה רק העצימה את הבעיה בגלל שיש עצמאים שנאלצו לסגור את העסקים שלהם והם נשארו רעבים ללחם"

  משה גפני צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לראשונה בכנסת ה-24 – אושרה הצעת חוק של ח"כ מהאופוזיציה: הצעת החוק ל"דמי אבטלה" לעצמאיים שהגיש ח"כ משה גפני לכנסת עברה היום (רביעי) בקריאה טרומית, מדובר בהישג חסר תקדים לאופוזיציה, לאחר שהקואליציה רצתה לנכס את החוק אליה למרות שמדובר בחוק שהגיש ח"כ גפני. ח"כ גפני עקץ את ניסיון גניבת החוק ע"י הקואליציה ואמר: "יש מילה רפואית למה שאתם עושים, קוראים לזה 'קרדיטאומניה'".

  "עלה פה מקודם ח"כ בליאק ואמר ממשלת השינוי הביאה את דמי האבטלה, משל למה הדבר דומה, אמר ח"כ גפני במליאת הכנסת, יש איזה ילד בן שגר באיזה מקום ומשפחתו עברה דירה לעיר אחרת ובתוך שנה עשו לו בר מצוה, אז הוא אמר, איזה יופי אני גרתי קודם במקום ששם לא עושים בר מצוה, הגעתי עכשיו לעיר הזאת ובתוך שנה אני בר מצוה" המשיל גפני את התנהגות הממשלה.

  גפני פנה לחברי הקואליציה ואמר, "באמת, קצת צניעות חברי הכנסת החדשים שנמצאים בקואליציה, אנחנו מנהלים על זה מלחמת עולם, מאבקים פרלמנטרים בלתי פוסקים, גם במליאת הכנסת וגם בועדת הכספים, וידענו שזה יגיע, בגלל שזה אי צדק מוחלט לעצמאים".

  גפני הוסיף ותיאר את מצוקת בעלי העסקים ואמר, "הקורונה רק העצימה את הבעיה בגלל שיש עצמאים שנאלצו לסגור את העסקים שלהם והם נשארו רעבים ללחם ולא קיבלו דמי אבטלה, זהו עוול שאין כדוגמתו, מדינה מודרנית לא יכולה להרשות לעצמה דבר כזה".

  בסיום דברין התייחס גפני לניסיון גניבת החוק ע"י הקואליציה, "יש מילה רפואית למה שאתם עושים 'קרדיטאומניה', באמת טוב שבאתם, אחרת לילד לא היה בר מצוה ולעצמאים לא היה דמי אבטלה, אמר ח"כ גפני".

  כאמור, הצעת החוק עברה פה אחד ברוב של 51 בעד ותועבר לדיון בועדת העבודה והרווחה להכנתה לקריאה ראשונה.  0 תגובות