מעבר לאתר המותאם

  משרד הבריאות שוקל: שידור חי מהדיון על חיסון הילדים

  צבי טסלר No Comments on משרד הבריאות שוקל: שידור חי מהדיון על חיסון הילדים

  בכיר במשרד: "בודקים כיצד להגביר את השקיפות". פייזר: החיסון לילדים יעיל ביותר מ־91%. היום: מודל הכיתה הירוקה נכנס לתוקף; המעונות המפוקחים: לא ניישם אותו

  משרד הבריאות
  משרד הבריאות צילום: ישראל רובין
  22:12
  02.12.21
  איתי גדסי No Comments on בממשלה הוחלט: קנסות לנוחתים שלא יבצעו בדיקה שנייה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  במשרד הבריאות בוחנים אפשרות לשדר השבוע בשידור חי חלק מדיון המומחים על אישור החיסון בילדים, כפי שעושים האמריקנים אצלם. כך פורסם הבוקר ב'ישראל היום'.

  ביום שלישי השבוע תדון ועדת מומחים מטעם מינהל התרופות והמזון האמריקני, ה־FDA, באישור חיסון לבני 5 עד 11. לאחר האישור בארה"ב צפוי להתקיים דיון המומחים בישראל. עד כה התקיימו דיוני הצוות לטיפול במגיפות באופן לא שקוף, כאשר רק כשבוע לאחר הדיון היו מתפרסמים סיכומי הישיבות.

  עם זאת, בכיר במשרד הבריאות ציין כי הם דנים: "באיזה פורמט לעשות את הדברים כדי להשיג יותר שקיפות. דנים גם באיזה פורום תתקבל ההחלטה, אולי בצוות לטיפול במגיפות ואולי בהרכב רחב יותר. וייתכן שחלק מזה ישודר בשידור חי, לא כל הדיון. זאת בגלל ההבנה שנושא חיסון הילדים רגיש במיוחד. אנו רוצים לעשות את זה בצורה שקולה מאוד. לשקול את הבעד והנגד ולהציג זאת בצורה ברורה. אני מעריך שיוחלט שיהיה ברור שהחיסונים בטוחים ויעילים".

  לאחרונה התקיימו דיונים בצוות לטיפול במגיפות בדרישה לשקיפות, בדומה לאופן שבו משודרים בשידור חי דיוני הוועדה המייעצת ל־FDA האמריקני. אך בצוות לטיפול במגיפות דחו את ההצעה, כאשר חלק מהחברים ציינו כי ספגו איומים בשל עמדות שהציגו בדיון.

  ההערכה היא שהחיסונים לילדים יינתנו החל בדצמבר וייתכן שאף מוקדם יותר. בישראל אין עדיין מנות חיסון מותאמות לילדים. יש הסכם רכש מול פייזר, אך הגעת מנות החיסון לילדים צפויה לארוך עוד כמה שבועות. החיסונים צפויים להינתן בקופות החולים ועדיין לא ברור אם יינתנו גם בבתי ספר.

  חברת "פייזר" הודיעה ביום שישי כי החיסון המיוחד שפיתחה עבור גילאי 5 עד 11 הראה 90.7 אחוזי יעילות במניעת התסמינים במקרה של הידבקות בנגיף הקורונה בניסוי שערכה. הניסוי הראה כי בקבוצת המחוסנים התסמינים היו קלים בהרבה מהתסמינים של אלו שנדבקו בקבוצת הביקורת הבלתי מחוסנת.

  בארגונים המפעילים את מעונות היום המפוקחים (נעמת, ויצו ואחרים), מסרבים להחיל את מודל הכיתה הירוקה אצלם מהיום, "מהסיבה הפשוטה שעד לרגע זה לא הועברה לנו ולו בדיקת אנטיגן אחת", נמסר משם.

  ביקורת נשמעה גם מצד מפעילים פרטיים של מסגרות לגילאי לידה עד 3. יו"ר פורום הגנים הפרטיים, עו"ד קרן אוחנה־איוס: "לא נעשתה שום פנייה אלינו או אל ציבור ההורים".

  כזכור, מיזם הכיתה הירוקה מתרחב לגני הילדים ולמעונות היום, בערים הירוקות והצהובות.  0 תגובות