מעבר לאתר המותאם

  ח"כ וולדיגר לח"כ אורבך: "יש למנוע גניבת חוקים חדשים"

  איתי גדסי No Comments on ח"כ וולדיגר לח"כ אורבך: "יש למנוע גניבת חוקים חדשים"

  על רקע גניבת החוק שך ח"כ מיכל וולדיגר ע"י ח"כ עידית סילמן, קראה וולדיגר לקיים דיון על התנהלות תקינה בכנסת בהגשת חוקים חדשים שאין להם חוקים דומים בעניין

  ניר אורבך צילום: פלאש 90
  23:17
  08.12.21
  צבי טסלר No Comments on משרד הבריאות: מחלימים מזן ה"אומיקרון" ישהו בבידוד 14 יום

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאחר גניבת החוק המבישה של ח"כ עידית סילמן (ימינה) מח"כ מיכל וולדיגר על בריאות הנפש, פנתה וולדיגר ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך בבקשה לקיים דיון סביב נהלי הגשת חוקים.

  במכתב כתבה וולדיגר: "אין התייחסות לקניין רוחני ביחס לחקיקה, חוקים עוברים ומקודמים בין הכנסות ובין חברי כנסת. כאשר המטרה העיקרית היא לקדם מדיניות אידיאולוגית, להיטיב ולהביא בשורה בסוגיות שונות לקהל הבוחרים והאזרחים. אולם להנחתי, ישנה תמימות דעים כי חבר כנסת שהגיש הצעת חוק לראשונה, יש לו זכות ראשונים לקדמה במליאת הכנסת ולעלותה לקריאה טרומית, וזאת כמובן כל עוד הוא מכהן כחבר כנסת. לא יתכן שהצעת חוק תועתק לפני שלחבר הכנסת, אשר הגישה לכתחילה, ניתנה ההזדמנות לקדמה במליאת הכנסת.

  לכן הבהירה וולדיגר, "לפיכך, הצעתי היא כי הצעת חוק חדשה, שאין הצעה דומה או זהה לה, שטרם עברה או נפלה בקריאה טרומית במליאת הכנסת, תמנע הנחת חוקים דומים או זהים בעיקרם על שולחן הכנסת".

  "אבקשך לכנס את ועדת הכנסת לדון בנושא ולערוך את התיקונים הנדרשים, בכדי להבטיח נוהל עבודה תקין ומכבד שמאפשר עבודה קולגיאלית פורייה ועניינית" סיימה ח"כ וולדיגר את מכתבה.  0 תגובות