מעבר לאתר המותאם

  עוצמתי: בר מצווה מרגשת ל-750 יתומים

  ארי טננבוים 1 Comment on עוצמתי: בר מצווה מרגשת ל-750 יתומים

  חגיגת בר ובת מצווה הגדולה ביותר בעולם: 750 חתנים וכלות יתומים חגגו עם 4000 בני משפחותיהם באירוע אדיר ומרגש | סיקור

  צילום: מענדי קורנט

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  זה היה יום היסטורי ובלתי נשכח. 750 בני ובנות מצווה, של"ע התייתמו מהוריהם, חגגו עם בני משפחותיהם, באירוע אדיר פרי יוזמת הביטוח הלאומי, בביצוע עמותת חסד מנחם מנדל של כולל חב"ד.

  זה קרה בתחילת שבוע שעבר, במתחם ה'סופר לנד' בראשון לציון, בו נהנו הילדים משפע האטרקציות שמציע המקום.

  המתחם, שכל ילד בישראל מכיר מהאטרקציות הרבות שבו, הוסב לפארק "מצווהלנד" ראשון ויחיד מסוגו, שהוקדש לתכנים ולשמחה הגדולה של החוגגים.

  ההשקעה בכל פרט, החשיבה והתכנון המדוקדק של כל רגע ותשומת הלב והאכפתיות מכל משפחה, ילד וילדה – הביאו לידי ביטוי את היחס המכבד והרגישות של צוותי אגף השיקום בביטוח הלאומי, אליה חברו המיומנות והלבביות של העמותה החינוכית והתוצאה היתה אושר צרוף ויום עתיר תוכן ורווי רגעי שיא לאלפי החוגגים.

  החל משעות הבוקר נהרו למתחם 'מצווהלנד' מאות החתנים והכלות הנרגשים, מכל רחבי הארץ, עם עוד כארבעת-אלפים בני משפחה, שהקדישו את היום כולו לחגוג את הגעתם לגיל מצוות.

  כלייזמרים ולוליינים הנעימו ושימחו את החוגגים, ולצד מתקני השעשועים הוקם ב'מצווהלנד' מתחם ענק של סדנאות תוכן מושקעים, בהם יכלו בני המשפחה לפגוש סופרי סת"ם במלאכתם, לעקוב אחר תהליך עיבוד והכנת קלף ותפילין, ליצור בית מזוזה מרהיב מעץ מגולף, פמוט מהודר מעץ זית, גביע קידוש מעוטר ונרות אמנותיים ססגוניים בשלל צבעים. לאמהות ובנות ניתנה הזדמנות לקיים מצוות הפרשת חלה, לקלוע בצק ולאפות במקום חלות ריחניות – וזאת לצד שלל הפעלות תוכן נוספות.

  בנוסף, הוצב במקום דגם של הכותל המערבי, בו יכלו החתנים והכלות ולהתפלל ביום חג ואף לכתוב פתק בקשה אישי. כל הפתקים הועברו בהמשך לשריד בית מקדשנו בירושלים.

  גם הצד הקולינרי זכה לתשומת לב והשקעה מדוקדקת. לצד בר עשיר בקבלת הפנים וארוחת צהריים עשירה ומגוונת, הופעלו ברחבי המצוולנד דוכני פופקורן, קרחונים ופינוקים מתוקים שהוסיפו נופך מושלם להנאת החוגגים.

  על החשיבות העצומה של פעילות זו, תעיד נוכחותו ומעורבותו האישית של מנכ"ל הביטוח הלאומי, מר מאיר שפיגלר – שהחגיגה משקפת את גישתו המהפכנית, ואת הדגש שלו להשקעה אינדיבידואלית בכל משפחה, ילד וילדה – בפרט במשפחות של"ע מתמודדות עם שכול ויתמות. לכך, ניתן להוסיף את הבחירה בעמותת חסד מנחם מנדל, כגוף שאין מתאים ממנו להפיק ולבצע את הפרויקט הרגיש והייחודי.

  אירוע ה'מצווהלנד', שהופק על ידי צבעים הפקות, ייערך שוב השבוע, במתכונת דומה – לקבוצה בסדר גודל זהה.

  צילומים: מענדי קורנט  1 תגובות

  מיין תגובות