מעבר לאתר המותאם

  משרד הבריאות בקמפיין: לא מחוסנים מובילים גם בתמותה

  צבי טסלר 1 Comment on משרד הבריאות בקמפיין: לא מחוסנים מובילים גם בתמותה

  על פי הנתונים המתפרסמים 75% מהנפטרים מתחת גיל 60 לא היו מחוסנים כלל, 22% מחוסנים באופן חלקי עם 2 מנות חיסון ורק 3% מהנפטרים חוסנו ב-3 מנות חיסון

  חיסון נגד הקורונה | תמונת אילוסטרצייה צילום: פלאש 90
  21:46
  05.12.21
  אבי יעקב No Comments on סדרת הפיגועים בבירה; ראש העיר מרגיע: "ירושלים העיר הכי בטוחה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הודות להתחסנות מגמת הירידה במדדי התחלואה מנגיף הקורונה נמשכת, ומטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות ממשיך גם השבוע עם קמפיין הנתונים כאשר הפעם הפוקוס על הנפטרים מהנגיף. בהשוואה בין מחוסנים ללא מחוסנים – אלו שלא מחוסנים הם הרוב המכריע של המתים מקורונה.

  הפרסום הינו המשך לקמפיין שהציג את נתוני התחלואה בנגיף, עם השוואה בין מחוסנים לאלו שאינם, כאשר המסר המרכזי הוא "לא להתחסן – זה להמר על הבריאות שלכם".

  על פי הנתונים המתפרסמים 75% מהנפטרים מתחת גיל 60 לא היו מחוסנים כלל, 22% מחוסנים באופן חלקי עם 2 מנות חיסון ורק 3% מהנפטרים חוסנו ב-3 מנות חיסון.

  אלו נתונים דרמטיים לאור העובדה כי בישראל חיים 4.97 מליון נפש בגילאי 12-60, כאשר רק 695,000 מתוכם לא התחסנו כלל, ולמרות זאת, רוב מובהק של התמותה הוא מקרב אוכלוסיית הלא-מחוסנים.

  גם בקרב הנפטרים בגילאי 60 ומעלה, הנתונים מדברים בעד עצמם כאשר 57% לא היו מחוסנים כלל, ורק 30% מחוסנים חלקית ב-2 מנות ו-13% בלבד הספיקו להתחסן באופן מלא.

  גם כאן מדובר בנתון מדהים לנוכח העובדה שבישראל יש 1.49 מליון איש בני 60 ומעלה. כאשר בסך הכל 65,000 מתוכם לא התחסנו כלל ובכל זאת רוב מובהק של התמותה הוא מקרב אוכלוסיית הלא-מחוסנים.

  "להתחסן זה לציית לדעת תורה, להתחסן זה לשמור על הבריאות, זה לסייע לכולנו לשמור על השגרה ולהתחסן זה לחיות. לא להתחסן זה להמר על החיים שלכם", נכתב בקמפיין המתפרסם בתקשורת החרדית.

  מהמטה החרדי במשרג הבריאות נמסר: "לשמחתנו ניכר שיפור בקצב ההתחסנות במגזר החרדי, בין היתר הודות לנתונים הברורים המתפרסמים – שלא מותירים כל ספק ליעילות וחשיבות החיסון, אל מול הפרסומים הכוזבים שמנפקים מתנגדי החיסון. הצגת הנתונים בשקיפות מלאה חשובה במיוחד, ומספקת תמונת מצב חד-משמעית לפיה החיסונים מונעים תחלואה קשה ול"ע אף מקרי מוות".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   שקיפות?
   איפה ההסכם עם פייזר?
   למה לא שקוף לציבור?
   עומסים בבית חולים? כשמנגד מחלימים מדווחים על פחות מהתיאור התקשורתי?

   ועכשיו עוד רוצים שנאמין לנתונים?