מעבר לאתר המותאם  בליכוד תוקפים את לפיד על רקע עיכוב הסיוע הביטחוני: "בורות מדהימה"

  איתי גדסי No Comments on בליכוד תוקפים את לפיד על רקע עיכוב הסיוע הביטחוני: "בורות מדהימה"

  בליכוד תקפו: "על מנת לכסות על טירונותם המדינית של בנט ולפיד הם מאשימים אחרים בכישלון ההצבעה בקונגרס. הם צריכים להאשים רק את עצמם. בנט ולפיד – אפס בקורונה, אפס בכלכלה, אפס בביטחון ואפס במדיניות חוץ"

  יאיר לפיד צילום: פלאש 90
  18:27
  25.10.21
  אבי רבינא No Comments on יהדו"ת על מתווה הכותל: "יחד עם רבבות אלפי ישראל נגן בלא פשרות על הכותל"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בליכוד מגיבים לתגובתו של שר החוץ לפיד לעיכוב בסיוע האמריקני למערכת כיפת ברזל ותוקפים אותו על "בורות המדהימה", כלשון ההודעה.

  "הטענה של לפיד ביחס לראש הממשלה לשעבר נתניהו והדמוקרטים חושפת שוב את בורותו המדהימה. רה"מ לשעבר נתניהו היה זה שסיכם עם הממשל הדמוקרטי של אובמה על תוכנית הסיוע הבטחוני האמריקני הגדול ביותר שניתן אי פעם למדינת ישראל בסך 38 מיליארד דולר. נתניהו נפגש עם מאות חברי קונגרס דמוקרטים ורתם אותם לטובת תמיכה זו ובאינטרסים של ישראל ובראשם הביטחון".

  בליכוד הדגישו: "בתקופת נתניהו ישראל מעולם לא כשלה בהצבעה בקונגרס, כולל תחת ממשלים דמוקרטים. ההזנחה של בנט ולפיד זועקת לשמים בייחוד לאור העובדה שהנשיא ביידן הוא ידיד נאמן של ישראל. אם לבנט וללפיד הייתה הבנה של הזירה האמריקנית ויכולת פעולה בה כמו שהייתה לראש הממשלה נתניהו הבעיה הזאת כלל לא הייתה עולה".

  עוד הוסיפו במפלגה הגדולה באופוזיציה: "על מנת לכסות על טירונותם המדינית של בנט ולפיד הם מאשימים אחרים בכישלון ההצבעה בקונגרס. הם צריכים להאשים רק את עצמם. בנט ולפיד – אפס בקורונה, אפס בכלכלה, אפס בביטחון ואפס במדיניות חוץ".

  סערת חימוש "כיפת ברזל": "מחויבים לביטחון ישראל"

  כזכור, על רקע העיכוב בהעברת הסיוע האמריקני לחימוש מערכת כיפת ברזל, בשל התנגדות של חברי קונגרס אמריקניים כתב אמש שר החוץ: "שוחחתי הערב עם סטני הוייר, מנהיג הרוב בבית הנבחרים ביחס לסיוע האמריקאי למערכת כיפת ברזל. בשיחה עלה כי מדובר בדחייה טכנית שנבעה מהויכוח בקונגרס סביב תקרת הגירעון בתקציב האמריקאי.

  מנהיג הרוב בבית הנבחרים חזר על מחוייבותו שלו, של הבית הלבן, של ננסי פלוסי יו"ר בית הנבחרים ושל סנטור שומר, מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט שהתחייבו בפני ממשלת ישראל שתקציב הסיוע עבור כיפת ברזל יועבר בזמן הקרוב", כתב לפיד.

  הוא הוסיף: "הודיתי למנהיג הרוב הוייר על מחויבותו והדגשתי בפניו את הצורך באישור הבקשה בהקדם האפשרי להבטחת צרכי הביטחון של ישראל".

  לפיד אף תקף את ממשלת נתניהו: "אחרי שנים שבהן הממשלה הקודמת הזניחה את הקונגרס והמפלגה הדמוקרטית, וגרמה נזק ניכר ליחסי ישראל-ארה״ב, אנו בונים היום מחדש יחסי אמון עם הקונגרס. אני מודה לממשל ולקונגרס על מחוייבותם האיתנה לביטחון ישראל".

  בשדולת איפא"ק היהודית-אמריקנית מסרו אמש בתגובה להחלטה על עיכוב הסיוע למערכת כיפת ברזל: "קיצונים בקונגרס משחקים פוליטיקה עם חייהם של ישראלים ופלסטינים. ההחלטה להסיר מימון למערכת הגנה מצילת חיים היא פגיעה בערכים שלנו, מסכנת התנגשויות נוספות, והיא מנוגדת להתחייבות של ביידן ונתמכת על ידי הנהגת הקונגרס. כל טיל יכול היה להרוג יהודים או ערבים. המחבלים בעזה שיורים את הרקטות אינם מפלים ביניהם. זה פשוט: כיפת ברזל מצילה חיים. חסימת המימון לכיפת ברזל מסייעת למחבלים להרוג אזרחים".  0 תגובות