מעבר לאתר המותאם

  ממעוף הציפור: כך נראתה הפעילות בג'נין אמש • צפו

  קובי פינקלר No Comments on ממעוף הציפור: כך נראתה הפעילות בג'נין אמש • צפו

  שיתוף הפעולה בין היחידות השונות בצה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל הובילו ללכידה המוצלחת של שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ונותרו אחרונים לאחר הארבעה שנתפסו | היתרון המבצעי הגדול של כוחות הביטחון הוא כמובן יכולת הראייה מהמזל"ט מהאוויר | הביטו דרך העיניים שסייעו ללוחמים לקבל את ההחלטות בשטח

  23:16
  30.11.21
  נדב דוד No Comments on המתכון הבטוח: סופגניה מיוחדת לאנשים עם מוגבלויות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  תיעוד מהאוויר: כך נראתה הפעילות הלילית בג'נין למעצר שני המחבלים במהלך הלילה, נכנסו כוחות צה"ל, ימ״מ ושב״כ למרחב ג'נין, ביצעו פעולות בידוד וכיתור ולכדו את המחבלים הנמלטים. למבצע סייעו בפעילות משותפת מאמץ מודיעיני וגם כלי טיס מטייסת 100 מחיל האוויר וצוותים של יחידה 9900 מאגף המודיעין.

  החל מערב ראש השנה טסו צוותים מטייסת 100 בשיתוף עם צוותים של 9900 וסייעו בחיפושים אחר המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע. הצוותים עסקו במשימות שונות שתרמו להצלחת לכידת המחבלים, וביניהן משימות חוזי, צילום, איסוף מודיעין, וכן ליווי הכוחות בשטח במהלך המבצע למעצרם.

  התפקיד המרכזי של הפעילות המשותפת לטייסת 100 ויחידה 9900 במבצע היה להיות "העיניים מהאוויר" של הכוח הקרקעי. שני מטוסי צופית של הטייסת המצוידים בסנסורים איכותיים השתתפו בפעילות אתמול בלילה, כאשר אחד מהמטוסים עסק בחוזי, צילום מהאוויר מגובה, והמטוס השני עסק בממסר והעברת מידע בין החפ״ק, בפיקוד מח"ט מנשה, לכוחות הקרקע בשטח.

  הצוותים סייעו בהפללת האיתור בו שהו שני האסירים, 'סגר' פאה של מבנה וסרק את השטח על מנת להתריע מפני איומים. בנוסף, זיהו הצוותים ניסיון של האסירים הנמלטים לברוח דרך הגג וכן סייע לכוח באיתור הפס״ד ובאיתור חסימות בציר הנסיעה המתוכנן של הכוח. ההכוונה מהאוויר סייעה לכוח הקרקעי לקבל החלטות".  0 תגובות