מעבר לאתר המותאם

  בשורה לתיירות: תעודות החיסון יכובדו באירופה וההיפך

  צבי טסלר No Comments on בשורה לתיירות: תעודות החיסון יכובדו באירופה וההיפך

  משרד החוץ והבריאות פעלו מול עמיתיהם באיחוד האירופי להכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל ומדינות האיחוד | מדובר בצעד חשוב לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין המדינות | כל הפרטים

  צילום: קמהדע, חברת תרופות ישראלית ציבורית
  22:30
  25.01.22
  צבי טסלר No Comments on בושה: ישראל מספקת חיסונים לרשות הפלסטינית

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  משרד החוץ הוציא הודעה לתקשורת בה דווח כי האיחוד האירופי וישראל הגיעו להסכמה על הכרה הדדית בתעודות מתחסנים. המהלך הושג בעקבות מאמץ משותף של משרד הבריאות ומשרד החוץ ושגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל, ישראל והאיחוד האירופאי הגיעו היום להסכמה על הכרה הדדית בתעודת מתחסן.

  על פי ההודעה החריגה ההסכמה שהושגה היום היא פרי עמלם של אנשי המקצוע מנציבות האיחוד האירופי ומשרדי הבריאות והחוץ שפעלו במשך תקופה ממושכת על יצירת תשתית טכנולוגית ומדינית משותפת שתאפשר סינכרון בין המדינות.

  השלמת כל ההיבטים הטכניים בתחילת אוקטובר על בסיס ההכרה ההדדית, מאפשרת לאזרחי ישראל מחזיקי תעודת מתחסן ישראלית לקבל נגישות לתו הירוק האירופאי המאפשר כניסה למסעדות, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים וכדומה, בהתאם להנחיות הקורונה בכל מדינה ומדינה.

  ההכרה ההדדית תקל על אנשי עסקים ותיירים ישראלים המבקרים במדינות האיחוד האירופאי ותכין את הקרקע לפתיחת סקטור התיירות הישראלי לקליטת תיירים אירופאיים. מעבר למדינות האיחוד האירופאי, ההסכם שהושג יאפשר למחוסנים ישראלים גישה לתו ירוק בכל מדינה נוספת המתחברת למערכת (כיום מחוברות למערכת גם מרוקו, טורקיה ומדינות נוספות).

  חשוב לציין כי ההכרה ההדדית אינה תחליף לדרישות שמציבה כל אחת ממדינות האיחוד האירופי ומדינת ישראל עצמה לכניסת זרים ולזכותה של כל מדינה להציב דרישות כתנאי לאשר כניסה למדינה (חיסון, בדיקות קורונה או בידוד).

  שר החוץ יאיר לפיד אמר בתגובה: "היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות". לדבריו: "הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל והאיחוד האירופי היא צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין ישראל והאיחוד. אני מברך את הצוותים במטה משרד החוץ, הבריאות ואת שגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל על ההישג החשוב".

  שר הבריאות ניצן הורביץ אמר: ״זה צעד גדול במאמץ שלנו להקל על הציבור לאפשר שיגרת חיים לצד הקורונה. אירופה מכירה בתעודת חיסון ישראלית, ואנחנו מכירים בתעודת חיסון ממדינות אירופה. זה יאפשר הקלה משמעותית בתעופה, בתיירות וביחסים הכלכליים. כך אנחנו פועלים בכל תחומי החיים – מאבק נחרץ במגיפה ומאמץ גדול לחיסונים, תוך כדי שמירה על המשק פתוח, על התרבות, הלימודים ומקומות העבודה. תודה למקצועני משרד הבריאות ומשרד החוץ על המהלך״.  0 תגובות