מעבר לאתר המותאם  פוסקי ההלכה בהוראות לצום יום כיפור לחולי קורונה

  אבי רבינא No Comments on פוסקי ההלכה בהוראות לצום יום כיפור לחולי קורונה

  פוסקי ההלכה עושים סדר בהוראות לצום יום כיפור לחולי קורונה, חולה עם תסמינים וחולה ללא תסמינים,חולה בפעם השנייה ומשך תקופת הסימפוטמים | המכתב המלא

  צילום: פלאש 90
  14:17
  23.09.21
  ישראל נח חסידים No Comments on ברוב עם: שמחת בית השואבה בישיבת מיר-ברכפלד

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פוסקי ההלכה הרבנים הגאונים הרב שריאל רוזנברג, הרב יהודה סילמן, הרב יצחק מרדכי הכהן רובין והרב מנחם מנדל לובין פרסמו היום (שני) הוראות לצום יום הכיפורים לחולי קורונה.

  במכתבם פותחיםהרבנים וכותבים: "חולי הקורונה שלצערנו רבים חלו בו בחודשים האחרונים, הוא חולי שגם חכמי הרפואה עדיין אינם יודעים אודותיו ידיעות ברורות, אמנם בהתייעצות עם רופאים מומחים נתברר שבמצבים מסויימים יש מקום לחשוש שהצום עלול להיות כרוך בהחמרה בחולי העלולה להביא לידי חשש סכנה" [מחמת קרישות יתר של הדם ועוד תופעות בריאותיות אחרות].

  הרבנים מוסיפים, "ויש להבחין בכל זה בין חולים עם תסמינים פעילים, לבין חולים מאומתים אשר אין להם תסמינים כלל. כמו כן מי שעבר כבר את החולי ונרפא ת"ל, פעמים שעדיין חש תסמינים שעלולים להחמיר בעקבות הצום ואף להגיע לכלל חשש סכנה, ולכן יש לכל חולי הקורונה ואף למי שכבר נרפא להרבות בשתייה לפני הצום".

  הרבנים קובעים כי "ככלל גם מי שמוגדר כחולה שהצום עלול להזיק לו, לדעת הרופאים אין לו צורך באכילה ומספיקה לו שתיה לשיעורין, כמלוא לוגמיו [והוא באדם בינוני 37 סמ"ק] כל תשע דקות, ויכול לשתות שתיה מתוקה שיש בה גם תועלת להזין את הגוף".

  א. מאומת קורונה ללא סימפטומים כלל ומרגיש כבריא אולם, אם הוא בתוך שלושת הימים הראשונים של החולי [ימים אלו נמנים מאז שהרגיש צורך להיבדק עליו להתייעץ עם רופא שמכיר את מצבו הכללי.

  המכתב המלא:  0 תגובות