מעבר לאתר המותאם  גם באומן: מחלקה מיוחדת נלחמת במיסיון

  ארי טננבוים No Comments on גם באומן: מחלקה מיוחדת נלחמת במיסיון

  צוות מיוחד של יד לאחים הוטס במיוחד לאוקראינה כדי לפעול באומן בראש השנה ובימים שלפניו כנגד פעילות של אנשי הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שמגיעים לעיר מידי שנה בשנים האחרונות עם חומרים מיסיונריים בשפה העברית | הפרטים המלאים

  16:50
  27.09.21
  שלמה ריזל ואיתי גדסי No Comments on בעצרת הכללית: נאום ראש הממשלה בנט באו"ם

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  צוות מיוחד של יד לאחים הוטס במיוחד לאוקראינה כדי לפעול באומן בראש השנה ובימים שלפניו כנגד פעילות של אנשי הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שמגיעים לעיר מידי שנה בשנים האחרונות עם חומרים מיסיונריים בשפה העברית.

  פניות שהגיעו לארגון בנושא בשלש השנים האחרונות גילו כי מיסיונרים מהכת פעלו בתקופת ראש השנה ברחבי העיר אומן באמצעות חלוקת פליירים באזורים בהם משתכנים יהודים וכן בהקמת דוכן עם חומרי הטפה להמרת דת, תוך שהם יוצרים פרובוקציות ומנסים לגרור עוברי אורח יהודים תמימים לוויכוחים בנושא.

  זו לא הפעם הראשונה שבה פועל יד לאחים באומן. בשנים עברו, כלקח ממקרי העבר, התארגנו ביד לאחים מבעוד מועד ושיגרו צוות ששהה באומן במשך ראש השנה. מודעות רחוב שנתלו אז בכל רחבי אומן הזמינו את הציבור שנתקל במפגע מיסיונרי לפנות לצוות המקומי של יד לאחים, באמצעות מספר הטלפון שחולק. ואכן, כפי שצפו בארגון מראש, נתקל הצוות המיוחד בפעילות מיסיונרית נרחבת למדי. "בחלק מהמקרים היו אלו הפעילים שפטרלו בעיר ואספו חומרים מיסיונריים בעברית שפוזרו במקומות הומי אדם. בחלק אחר, פניות שהגיעו למוקד המקומי התריעו על פעילות מיסיונרית והצוות הוזנק כדי לטפל גם באותם המקרים" אומרים במחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים.

  במחלקה גם מציינים בסיפוק כי הפעילות הגלויה והסמויה של הצוות המיומן ששוגר בשנה שעברה, הביאה את המיסיונרים לסגת מכוונתם המקורית להעמיד במקום דוכן להמרת דת כפי שהיו רגילים במשך שנים, ובמקום זאת להסתפק רק בחלוקת חומר מיסיונרי בהיחבא.

  בארגון אומרים כי הם מקווים שהמיסיונרים יפיקו לקחים משנה שעברה ולא יפעלו באומן, כיוון שפעילותם נחשפה לעין כל, אבל אם יבחרו לעשות זאת הם יתקלו באנשי הארגון שהשנה אף יקדימו את בואם לאומן בכמה ימים.

  ביד לאחים תוקפים את החוצפה וחוסר הגבולות של המיסיונרים. "לא יאומן כי יסופר. גם במקום אליו נוסעים רבבות יהודים להתפלל בראש השנה, מעיזים אנשי המיסיון הנוצרי לבוא ולהטרידם בדברי הבל ולנסות להמיר את דתם. אנו תפילה כי השנה הבאה עלינו לטובה תהיה השנה שבה נזכה לקיום הייעוד 'להעביר גילולים מן הארץ'".  0 תגובות