מעבר לאתר המותאם  פרופ' זרקא: בדיקות האנטיגן בערב יו"כ יהיו תקפות עד ליציאת הצום

  אבי רבינא No Comments on פרופ' זרקא: בדיקות האנטיגן בערב יו"כ יהיו תקפות עד ליציאת הצום

  פרויקטור הקורונה נענה לבקשת יו"ר ועדת החוקה: בדיקות האנטיגן שייערכו בערב כיפור לא יוגבלו ל-24 שעות אלא יהיו תקפות ל-36 שעות, עד ליציאת הצום

  סלמן זרקא צילום: פלאש 90
  13:41
  20.10.21
  איתי גדסי No Comments on הליכוד: "בנט וסער מנסים לגנוב את הבחירות הבאות"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרויקטור הקורונה, פרופ' סלמן זרקא השתתף בדיון ועדת החוקה של הכנסת והתייחס לעומסים בתחנות הבדיקה: "העלייה חלקה מתוך שינוי המדיניות בפתיחת שנה"ל והחג וזה התנקז לבדיקות PCR. התהליך יצר תוספת למערך הבדיקות, חלק מתופעות הלוואי של בדיקות אנטיגן המוניות".

  עוד אמר כי "יותר זול לעשות PCR מאשר אנטיגן ויש לעסוק בהסברה והכוונה לאנטיגן לצורך תו ירוק. כמו כן יש בלבול בנושא ב-PCR של ילדים הנוסעים לבתי מלון ועד מחר נקבל החלטה האם אנטיגן יוכל להספיק לבתי מלון במקום PCR".

  הוא הוסיף כי "כרגע יש תכנית פריסת מתחמי הבדיקות עד סוכות מבחינת מתחמים ושעות פעילות. היה עומס חריג ואנחנו לא צופים כרגע עומס נוסף, אך נוכל לתת מענה. אנחנו מעלים את כמות הצוותים, עוסקים בהסברה להכוונה לאנטיגן ונערכים לימים הקרובים גם בזמינות פקע"ר וקופות החולים".

  פרויקטור הקורונה נענה לבקשת יו"ר ועדת החוקה ובדיקות האנטיגן שייערכו בערב כיפור לא יוגבלו ל-24 שעות אלא יהיו תקפות ל-36 שעות, עד ליציאת הצום.

  פרופ' סלמאן זרקא: "היו תחנות שבהן נצפו תורים ארוכים וכאלו שלא. אנחנו שוקלים זימון תור גם למתחמי הדרייב אין של פקע"ר, דבר שיאפשר ניהול טוב יותר של המערך, כך שנוכל לנייד צוותים בהתאם לצורך ולהקל על הציבור במקום להביאו לתור של 4 שעות".

  "אנחנו לא חושבים שאפשר לוותר לגמרי על בדיקות ולבדוק רק בסוף תקופת בידוד. הבידוד אינו אוטומטי. נבחן את ההצעה לבדיקת אנטיגן בכניסה לבידוד ו-PCR ביציאה".

  "לגבי יום כיפור- ערב יום כיפור, בדיקת האנטיגן תהיה תקפה עד ליציאת הצום, עד ליציאת יום כיפור, כך שבכל המקומות – בתי כנסת, תפילות שמחייבות תו ירוק, בדיקת האנטיגן לא תוגבל ל-24 שעות אלא תוכל להיות גם ל-36 שעות. לא ציפינו שמישהו ישבור את הצום בשביל ללכת לעשות בדיקת אנטיגן חוזרת".  0 תגובות