מעבר לאתר המותאם

  המחבלים הנמלטים: הסערה, המהומות, והמבוי הסתום

  אבי יעקב 1 Comment on המחבלים הנמלטים: הסערה, המהומות, והמבוי הסתום

  מחדל שב"ס; אין קצה חוט: ראש הממשלה נפתלי בנט קיים הערכת מצב בצל המרדף אחרי המחבלים הנמלטים | במקביל הפרות סדר קשות בבתי הכלא כנגד הרעת תנאים המסתמנת להם וארגוני הטרור ברצועת עזה מאיימים בירי | סיכום אירועי החג

  מנהרת הבריחה מכלא גלבוע צילום: Flash90
  21:09
  27.11.21
  יעקב בלוך No Comments on בלעדי: זיץ מיוחד ומרגש עם ר' שמואל גריינמן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  המצוד אחר המחבלים שברחו מכלא גלבוע: דובר צה"ל מוסר כי נמשך המצוד אחר האסירים הבטחוניים שברחו מכלא "גלבוע". הוחלט להאריך את הסגר הכללי על אזור יהודה ושומרון.

  בהתאם להערכת המצב הביטחונית ולמאמצים לאיתור האסירים הנמלטים הוחלט על הארכת הסגר הכללי באזור יהודה ושומרון עד ליום ש', 11 בספטמבר 2021 בחצות בכפוף להערכת המצב.

  מעברי הסחורות ברצועת עזה ובאזור יהודה ושומרון יפתחו כמתוכנן הערב ד', 8 בספטמבר 2021 בחצות (בלילה שבין רביעי לחמישי). כמו כן, יתאפשר מעבר פועלים אשר עובדים באזור יהודה ושומרון וכן במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד ובכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

  בסיומן של הערכות מצב שבוצעו בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, במהלך החג הוחלט על תגבור כוחות צה"ל ביהודה ושומרון בגדודי לוחמים, כוחות איסוף, חוזי וכלי טיס כחלק מהמאמץ ללכידת האסירים וסיכול אירועי טרור במרחב.

  עם כניסת החג, הוצבו בעיר בית שאן עשרות לוחמי יממ ולוחמי מג״ב מהחטיבה הטקטית. בסיוע מסוק משטרתי, רחפן, בלשים, שוטרים ואנשי שב״כ הכוחות סרקו בין הבתים בשכונות הקרובות לכניסה של העיר ולאחר מספר שעות עזבו את המקום.

  כזכור המחבלים נצפו באחת ממצלמות האבטחה בעיר בית שאן, וכן טלפון סלולארי של המחבלים אותר גם כן הוא בעיר. במהלך כל ימי החג הורגשה בעיר נוכחות גדולה של כוחות משטרה ויס"מ שפרסו מחסומים בכניסות היציאות מהעיר.

  נכון לרגע זה החיפושים עברו למספר כפרים ערבים בצפון ובעמק יזרעאל, לאחר שהמחבל זכריא זביידי נצפה במצלמת אבטחה בכפר נאעורה שליד עפולה. כמו כן גם בכפר איכסאל שבגליל ועוד מספר כפרים בצפון הוצבו כוחות משטרה. הערכה היא שהם בישראל והם חמושים.

  הג׳יאהד האסלמי קרא לאסירים הביטחוניים לבצע מרד בבתי הכלא. הפרות סדר קשות אירעו במקביל בבתי הכלא בישראל. בכלא קציעות ובכלא רמון שרפו המחבלים מספר תאים שהועלו באש, אין נפגעים.

  שב״ס העלה כוננות מחשש להסלמה בבתי הכלא זאת לאור כוונת הג׳יאהד שלא לאפשר את ניוד האסירים הביטחוניים. גורמים בשב"ס אומרים כי למרות שהמחבלים האסירים "שברו את כל הכלים אך המערכת מכילה את האירוע".

  צה״ל מתגבר כוחות בפלגות לוחמים וכן מתגבר את משטרת ישראל במצוד אחר המחבלים. עולה חשש לפיגוע מיקוח של המחבלים שיחושו מכותרים ויסחטו שיחרור מלא ואף שחרור מחבלים נוספים.

  הפלגים ברצועת עזה העלו את רמת המוכנות לרמה מקסימלית. כתוצאה מכך, נערכים בישראל שהפלגים בעזה יחלו לשגר טילים לעבר ישראל.

  ברשתות הערביות מתפרסמת קריאה לבוא לשער שכם לאחר תפילת הערב לצעדת תמיכה המונית באסירים. צפי לעימותים עם כוחות הביטחון. כל הפלגים ברצועה מאיימים בהסלמה משמעותית אם וכאשר ישראל תפגע במחבלים שברחו או באסירים בבתי הכלא.

  עם צאת החג כתב חה"כ איתמר בן גביר בתגובה להתפרעויות האסירים ושריפת התאים: "לתת להם להמשיך לסבול בתא שאותו הציתו ולחלט מהם את הכסף שהופקד על שמם לכיסוי הנזקים".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   חמאס מאיימים לירות?מי מפחד? בושה למדינה הזאת שתושבי אשקלון והדרום כבר רגילים ולא מפחדים..