מעבר לאתר המותאם  נשיא המדינה בביקור בעוטף עזה: "בר-אל נפל כגיבור"

  איתי גדסי No Comments on נשיא המדינה בביקור בעוטף עזה: "בר-אל נפל כגיבור"
  צילום: לעמ \ אבי אוחיון

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום (ראשון) בעוטף עזה והרים כוסית לרגל ראש השנה עם הלוחמים המוצבים בגזרה. את ביקורו ליווה הרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי. במהלך הסיור קיבל הנשיא סקירה אודות אתגרי הגזרה ממפקד פיקוד דרום, אלוף אליעזר טולדנו ולאחר מכן פגש הנשיא את הלוחמים המוצבים במרחב והרים עמם כוסית לרגל ראש השנה.

  במהלך הביקור הגיע הנשיא למוצב כיפת ברזל של הגנה אווירית ולאחר מכן המשיך את ביקורו בעוטף עזה בחניכת בית ספר "יגאל אלון" בעיר שדרות ונפגש עם ראשי המועצות של העוטף.

  הנשיא פתח את דבריו במפגש עם הלוחמים במוצב ואמר: "אני מאוד שמח להיות כאן, אתם נמצאים פה במקום שהוא חשוב בצורה בלתי רגילה לביטחון מדינת ישראל. אני פה בביקור הראשון שלי כנשיא המדינה בשטח, בצה״ל, ובאתי לומר לכם תודה. אני מבקש להודות לכם, לכלל חיילות וחיילי צה"ל בערב ראש השנה".

  הנשיא סיפר ללוחמים על ביקור התנחומים שקיים אצל משפחתו של הלוחם בר-אל חדריה שמואלי ז"ל ואמר: "בר-אל נפל כגיבור. אל לנו שמחלוקות בתוכנו, בתוך החברה הישראלית, סביב אירוע כזה שהוא כואב וטראגי בצורה בלתי רגילה, ישמחו את האויבים שנמצאים מעבר לגדר שלנו".

  נשיא המדינה המשיך את ביקורו בעוטף עזה בחניכת בית ספר "יגאל אלון" בעיר שדרות יחד עם ראש העיר אלון דוידי שם אמר: "בעיר שהאזעקות מלוות אותה כל כך הרבה שנים זוהי המציאות שלתוכה ילדים וילדות נולדים. אני יודע שאתם בתוך האישיות שלכם הפנמתם את המצב הזה אבל אני יכול להגיד לכם שאני מגיע לכאן אחרי שסיירתי עם כוחות צה״ל בגזרה ויש לנו צבא חזק".

  הרמטכ"ל כוכבי אמר בעת ביקור הנשיא על רקע האירועים האחרונים, "במקום בו כולנו נמצאים צריך להיות ברור לגמרי – יש לכם חופש פעולה לבצע את המשימה שלכם, להפעיל את הנשק שלכם בכל פעם שיש איום, בכל פעם שיש סכנה לאזרחי מדינת ישראל, לריבונות או לכם. אני אומר לכם תודה ורוצה לומר לכם שאנחנו סומכים עליכם ועל שיקול הדעת ששמור לכם, וגם בפעמים שבדיעבד יסתבר ששיקול הדעת לא היה מתאים, אנחנו ואני נגבה אתכם".  0 תגובות