מעבר לאתר המותאם  מודיעין עילית וקריית יערים מובילות במדד ההתחסנות החרדי

  אבי יעקב 2 Comment on מודיעין עילית וקריית יערים מובילות במדד ההתחסנות החרדי
  מודיעין עילית צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מה קורה בערים החרדיות? כמה החלימו והתחסנו, או כמה חסינים בכל עיר חרדית?

  מנתוני משרד הבריאות שפרסם הבוקר (א') בצלאל קאהן ב"מהדורת הבוקר", עולה כי העיר מודיעין עילית היא המחוסנת ביותר: 100% מבני השישים ומעלה החלימו או התחסנו, 93% מבני 40-59 במצב דומה, 80% מבני 19-39, 87% מבני 16-18 (גילאי הישיבות והסמינרים), 58% מגילאי 12-15 שהחלימו או התחסנו. בנוסף, 18.8% מהילדים בגילאים 0-11 בעיר – החלימו. נתון זה אינו כולל את הסקר הסירולוגי שמתקיים בימים אלה בעיר ובערים חרדיות נוספות.

  הישוב קרית יערים בסטטוס התחסנות ומחלימים דומה למודיעין עילית בכל הפרמטרים, ואילו בבני ברק 88% מבני השישים פלוס התחסנו, באלעד 97%, בביתר עילית 90%, וברכסים 89%.

  וכמה ילדים החלימו עד כה בערים החרדיות? במודיעין עילית – 18.8%, בקרית יערים – 17.2%, ברכסים – 14%, בבני ברק – 13.5%, באלעד 13% ובביתר עילית רק 9%. בעניין זה יש לציין, כי כתבנו צבי טסלר פרסם הבוקר שעיריית ביתר עילית מסרבת עד כה ליטול חלק בסקר הסירולוגי הממשלתי, הנערך בקרב ילדי הערים החרדיות. הסקר נועד לאפשר לילדים שיתגלו כבעלי נוגדנים לקורונה, לקבל תו ירוק, דבר שימנע בידודים מיותרים במערכת החינוך החרדית בתקופה הקרובה. בעיריית ביתר עילית סירבו להגיב.

  אלדד סיטבון, העוקב אחר נתוני משרד הבריאות באמצעות גרפים וסטטיסטיקות, אמר בשידור, כי ככל שיש יותר מחוסנים – בהחלמה או מחיסון – התפשטות הוירוס מתעכבת בכל עיר.

  האזינו לראיון המלא:

     2 תגובות

  מיין תגובות