מעבר לאתר המותאם

השגריר ארדן: "מועצת הביטחון צריכה להטיל סנקציות על איראן"

שלמה ריזל No Comments on השגריר ארדן: "מועצת הביטחון צריכה להטיל סנקציות על איראן"

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם גלעד ארדן פנה במכתב דחוף למועצת הביטחון לאחר מתקפת הטרור האיראנית: "דורש ממועצת הביטחון לגנות באופן חד משמעי את איראן ולהטיל נגדה סנקציות ולפעול נגדה בכל הדרכים הקיימות"

צילום: דוברות המשרד לביטחון הפנים ודוברות שב"ס
14:55
17.09.21
יונתן שורק No Comments on שנה להסכמי אברהם: ראש הממשלה מברך את המנהיגות הערבית

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם פנה היום (רביעי) במכתב תלונה למועצת הביטחון על רקע האירוע החמור בו איראן תקפה ספינה בבעלות ישראלית, תקיפה בה נהרגו אזרחים ממוצא בריטי ורומני.

השגריר דרש במכתבו כי מועצת הביטחון תגנה בחריפות את איראן המבצעת פשעי מלחמה ופעולות רצחניות במזרח התיכון ובעולם כולו ומאיימת על הסחר הבין לאומי.

מדברי השגריר ארדן במכתבו: "הפיגוע האחרון הוא עוד מקרה של טרור ימי שביצעה איראן. פעולותיה הרצחניות של איראן, המהוות הפרות חמורות של אמנת האו"ם ושל החוק הבינלאומי, לא רק מאיימות על בטיחות הספנות והסחר הבינלאומיים, אלא גם מערערות את יציבות האזור כולו".

לכן הבהיר ארדן, "מועצת הביטחון לא יכולה לשבת בחיבוק ידיים מול הפרות כאלה של איראן או של ארגוני הטרור ברחבי האזור המשמשים כשלוחותיה".

עוד הוסיף השגריר ואמר: "חשוב להדגיש את התפקיד המרכזי שממלאות "משמרות המהפכה" באיראן בזריעת אלימות והרס במזרח התיכון ובמקומות אחרים בעולם. "משמרות המהפכה" הם נותן החסות העיקרי של ארגוני טרור ברחבי האזור".

ארדן סקר את ההתחמשות האיראנית ואמר, "במשך זמן פיתחו משמרות המהפכה כלי נשק מסוכנים ומדויקים, כמו מל"טי תקיפה וטילים ארוכי טווח, בהם משתמשים כנגד אזרחים וכלים אזרחיים במדינות ברחבי האזור, בין אם ישירות ובין אם באמצעות ארגוני הטרור שאיראן מממנת".

לכן קרא״קרא השגריר למועצת הביטחון "לטפל בשורת הפיגועים הזו בדחיפות ולגנות באופן חד משמעי את איראן על הפעולות הרצחניות שלה. מועצת הביטחון חייבת לנקוט בכל האמצעים הדרושים בכדי שהשלטון האיראני ייתן דין וחשבון מלא על הפרותיו החמורות, החוזרות ונשנות של החוק הבינלאומי".

 0 תגובות