מעבר לאתר המותאם

  צמצום מספר הבידודים לתלמידים: מתווה הכיתה "ירוקה" הוצג לראה"מ

  צבי טסלר No Comments on צמצום מספר הבידודים לתלמידים: מתווה הכיתה "ירוקה" הוצג לראה"מ

  המתווה כולל, בין השאר, צמצום של מספר הבידודים כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת והפעלה משתנה של בתי ספר לפי אזורי תחלואה

  כיתת לימוד. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  21:09
  27.11.21
  יעקב בלוך No Comments on בלעדי: זיץ מיוחד ומרגש עם ר' שמואל גריינמן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מתווה "כיתה ירוקה" של בית החולים ספרא לילדים לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב כסדרה, הוצג היום (ראשון) לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הבריאות ניצן הורוביץ, לשרת החינוך ד"ר יפעת שאשא-ביטון ולבכירים נוספים במערכת הבריאות והחינוך.

  המתווה הוצג על ידי פרופ' גילי רגב-יוחאי, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא, וד"ר איתי פסח, מנהל בית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא.

  מתווה "כיתה ירוקה" של ספרא מבוסס על אסטרטגיית "חיים בטוח" שפותחה בשיבא, ומטרתה לאפשר לישראל כלכלה, משק וחינוך פתוחים ובטוחים לצד הקורונה.

  המתווה כולל, בין השאר, צמצום של מספר הבידודים כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת, מניעת בידוד תלמידים, הורים ומורים, הפעלה דיפרנציאלית של מוסדות החינוך על פי רמת התחלואה האזורית, מתן כלים וליווי צמוד על ידי מומחי שיבא למנהלי בתי הספר בשיטת דיגום עצמי וניהול מקומי, מיפוי מחלימים באמצעות סקר סרולוגיה ועוד.

  ד"ר איתי פסח אמר: "מוטלת עלינו החובה לצמצם ככל הניתן בידוד ילדים שנחשפו לחולה מאומת כדי לשמור על השגרה ושמחת החיים של הילדים, להחזיר אותם לבתי הספר באופן רציף ולאפשר להורים לנהל את שגרת עבודתם ללא הפרעות, עד כמה שניתן. אנו שמחים ונרגשים על ההירתמות של משרד הבריאות ומשרד החינוך ליישום המתווה".

  פרופ' גילי רגב-יוחאי אמרה בתצוגת הכיתה: "מתווה ספרא מבוסס על פיילוט שנוסה בשלושה בתי ספר בגלים הקודמים – ולא זו בלבד שהצליח לאתר ילדים חולים ולמנוע את כניסתם לכיתה, גם צמצם דרמטית את מספר הבידודים. יתרה מזאת, בכיתות שבהן יושם המתווה דווח על הישגים פדגוגיים מרשימים ואיתנות נפשית טובה יותר מאשר זו שבכיתות שבהן המתווה לא יושם".  0 תגובות