מעבר לאתר המותאם

פינוי ראשון בממשלת בנט: החל פינוי 7 מבנים באדוריים

אריאל שרפר No Comments on פינוי ראשון בממשלת בנט: החל פינוי 7 מבנים באדוריים
צילום: דוברות הר חברון
0:36
17.09.21
ארי טננבוים No Comments on "צמאה לך נפשי": תלמידי ישיבת שדרות בריקוד סוחף

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

המדינה מפנה הבוקר 7 משפחות ב"בית דרור", מרכז חירום אדוריים בהר חברון. "בית דרור", נבנה על ידי המדינה באדמות המדינה ואוזרח לפני 10 שנים. המועצה האזורית הר חברון קיבלה חוזה להשתמש במקום הזה ולאחר רצח מיכי מרק הי"ד ב-2016, נכנסו להתגורר בו משפחות. בחודש אפריל האחרון נוספו מבנים יבילים למתחם וכעת, על אף שהם מאוכלסים, המדינה מתכננת פינוי של 7 משפחות.

תומאל יו"ר היישוב: "הרבה כאב גדול, אנחנו הגענו בשליחות ואהבה גדולה לארץ ועכשיו אנחנו עוברים טלטלה גדולה".

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון נמצא הבוקר באדוריים: "פנינו לבית המשפט שיעצור את השערורייה. לא יכול להיות שבכל אדמות המדינה מתקיימת אכיפה מינימלית ודווקא בתוך שטח יישוב מוכר, שנמצא באדמות מדינה ובקו כחול מפנים משפחות בכוח, אני קורא לשר הבטחון ולראש הממשלה נפתלי בנט ולכל שותפיו אוהבי ארץ ישראל לעצור את הפינוי המיותר הזה. אף אחד לא רוצה לראות את המראות הקשים של פינוי".

צילום: דוברות הר חברון

ראשי שדולת ארץ ישראל ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק הגיבו לפינוי: "ממשלת ישראל שמצאה לנכון רק לאחרונה לדחות שוב את פינוי חאן אל אחמר ולעצור את הרס המבנים הבלתי חוקיים הערבים בנגב, מתעקשת לפנות הבוקר מבניים של משפחות יהודיות ביישוב אדוריים אשר על אדמות מדינה ועם אופק הסדרה. לא הוגן. לא מוסרי. לא ציוני".

ח״כ אופיר סופר: "לממשלת ישראל לא ממש דחוף לפנות אלפי מבנים לא חוקיים בנגב, על אף פסיקות בית המשפט. אבל בתים של יהודים שנבנו באישור ועל אדמות מדינה בהר חברון הם מתכוונים לפנות. אני מקווה שמישהו בממשלה הזאת יתעשת ויעצרו את העוולה הזאת – על אף המחויבות לשותפים האנטי ציוניים".

מפלגת הציונות הדתית בתגובה לפינוי: "בנט ושקד שהבטיחו ממשלה עם 10 מעלות ימינה מוכיחים שוב הבוקר שהם השטיח האדום לתומכי הטרור והשמאל בממשלה. אחרי הקפאת הפינוי בחאן אל אחמר והתקפלות בפני מנסור עבאס עם הקפאת ההריסות בנגב, הם שועטים הבוקר לפינוי משפחות יהודיות ביישוב שמיועד להסדרה".

"כאשר בימים אלו מקודמת הצעת מחליטים להסדרת ישובים לא חוקיים בנגב ומנגד ולמרות ההתחייבויות לא מוסדר אף ישוב יהודי ברור כי אצל בנט ושקד יש דין אחד לתומכי הטרור ויש דין אחד ליהודים. בושה".

ח"כ איתמר בן גביר: "בזמן שממשלת בנט-לפיד מקפיאה הריסה בכל המגזר הבדואי בנגב, דוחה את פינוי חאן אל אחמר ולא נוקפת אצבע אל מול אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים בחברון והסביבה, היא נותנת אור ירוק למנהל להרוס בתי יהודים באדוריים".

לדברי בן גביר: "בנט שבוי בידי מנסור עבאס, והאישור של בנט להרס מראה שהממשלה הזו היא לא ממשלת 10 מעלות ימינה, אלא ממשלת שמאל על מלא".0 תגובות