מעבר לאתר המותאם  דרעי על רפורמת הכשרות: "לא לחינם הרפורמי וליברמן שאוכל לא כשר בירכו על כך"

  אבי רבינא No Comments on דרעי על רפורמת הכשרות: "לא לחינם הרפורמי וליברמן שאוכל לא כשר בירכו על כך"

  יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף בחריפות את הרפורמה להרס מערך הכשרות בישראל ואמר, "כמו שאיש לא היה מעלה על דעתו לחולל רפורמה במערכת הבריאות בלי להתייעץ עם רופאים ומומחים, כך גם בכשרות, יש מועצת הרבנות הראשית". ומדוע ליברמן לקח את "נתיב"?

  16:50
  27.09.21
  שלמה ריזל ואיתי גדסי No Comments on בעצרת הכללית: נאום ראש הממשלה בנט באו"ם

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  יו"ר ש"ס ח"כ הרב אריה דרעי תקף בחריפות בישיבת הסיעה את "רפורמת הכשרות" של השר כהנא ובתמיכתו של ליברמן, דרעי הבהיר כי "יש כאן מגמה לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של מדינת ישראל. כמו שיש רפורמים בארה"ב, יש רפורמים גם בארץ, שאולי הולכים עם כיפה אבל רוצים לכונן דת חדשה, מנותקת מהרבנים המסורתיים" הסביר דרעי את הסכנה במהלך.

  דרעי הוסיף ותקף את הרפורמה החדשה "לא לחינם הראשון שברך על הרפורמה הוא הח"כ הרפורמי גלעד קריב, או חובב הכשרות ליברמן שהתהדר בכך שהוא אוכל חזיר. שעושה קידוש בליל שבת וגם מעשן סיגר. זו היהדות החדשה שהם רוצים להביא לכאן" אמר דרעי.

  דרעי הסביר את האבסורד ברפורמה החדשה, "כמו שאיש לא היה מעלה על דעתו לחולל רפורמה במערכת הבריאות בלי להתייעץ עם רופאים ומומחים, כך גם בכשרות, יש מועצת הרבנות הראשית שהיא על פי חוק מייצגת את הרבנות במדינת ישראל ושר הדתות פועל במכוון נגד מועצה זו".

  יו"ר ש"ס תקף את החוצפה של שר הדתות תוך התעלמותו המוחלטת מדברי הרבנים, "הראשל"צ הרב יצחק יוסף שזועק במר ליבו נגד הרס הכשרות, והשר בשיא החוצפה מייחס לו "אינטרסים אישיים" של בד"צ בית יוסף. זה מעיד על בורותו המוחלטת של השר כהנא שהרפורמה שלו תחזק את הבדצ"ים ותחליש את הרבנות" אמר דרעי.

  יו"ר ש"ס ח"כ דרעי אמר כי "אנחנו דואגים רק לציבור הרחב שרוצה כשרות והעריך את תעודת הכשרות של הרבנות, ומעתה גם חנות שמחללת שבת תקבל תעודה. ייפתח כאן שוק פרוע של כשרויות לשליש ורביע" התריע דרעי.

  דרעי תקף בחריפות את הרס היהדות של ליברמן ואמר, "לא שמים לב שליברמן מעבר לכל מה שלקח לעצמו, לקח גם את "נתיב" שהפך להיות סניף של ישראל ביתנו, כאשר 70% מהעולים מברה"מ ב-10 שנים האחרונות אינם יהודים. המטרה להביא לכאן התבוללות כחלק מאיבוד הזהות היהודית של המדינה".  0 תגובות