מעבר לאתר המותאם

חברי מרצ לשר הביטחון: יש לנקוט ביד קשה כנגד אלימות המתנחלים

איתי גדסי No Comments on חברי מרצ לשר הביטחון: יש לנקוט ביד קשה כנגד אלימות המתנחלים

שר הביטחון נפגש עם חברי סיעת מרצ לבקשתם, ופרס בפניהם את משנתו המדינית והביטחונית ביו"ש. גנץ אמר בהתייחסו לאבייתר: "לא תהיה התיישבות בניגוד לחוק"

בני גנץ | צילום: Hadas Parush/Flash90 צילום: Hadas Parush/Flash90
16:56
23.07.21
אבי יעקב No Comments on תכניות בין הזמנים: שידור חי "שניים על הגל" • צפו:

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הביטחון בני גנץ נפגש עם שר הבריאות ניצן הורוביץ וחברי סיעת מרצ לבקשתם היום (חמישי) על נושא המדיני-בטחוני.

שר הביטחון אמר לחברי מרצ כי המדיניות שלו מבוססת על שמירה קפדנית על ביטחון המדינה, לצד קידום השלום ומהלכים מדיניים שיאפשרו אותו. עוד הדגיש שר הביטחון את חשיבות השמירה על החברה הישראלית ואחדותה, על כל גווניה.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הדגיש כי מרצ תמיד הובילה את המאבק לשלום ולפתרון צודק לסכסוך הישראלי-פלסטיני וכך תמשיך לעשות. גם בממשלה הנושא הזה עומד בראש סדר העדיפויות של סיעת מרצ, וזו לא תאפשר פעולות חד צדדיות שיעמיקו את הסכסוך ויקשו על ישראל להגיע להסדר בעתיד.

שר הביטחון הציג לחברי סיעת מרצ את מדיניותו בתחום הפלסטיני, בדגש על הצורך בחיזוק היחסים עם הרשות הפלסטינית.

חברי מרצ העלו בפני שר הביטחון לפי טענתם את סוגיית האלימות מצד מתנחלים והצורך לטפל בכך ביד קשה.

גנץ הוסיף והתייחס לסוגיית החוק והסדר בשטחי יהודה ושומרון. בתחום זה, אמר שר הביטחון כי מדיניותו היא אפס סובלנות לאלימות, וכי צה"ל מקצה כוחות רבים לשמירה על החוק והסדר משני הצדדים.

בנוגע לבנייה בשטחים, אמר שר הביטחון, כי המדיניות שלו היא לחזק את הגושים ולתחזק את היישובים הקיימים, והזכיר, כי עמד על כך שבהסכמים הקואליציוניים תישמר האחריות על הפיקוח על הבנייה הבלתי חוקית בשטחי c בידי מערכת הביטחון והמנהל האזרחי.

בנוגע למאחז אביתר, אמר שר הביטחון, כי ההסדר מקבע את העיקרון שקבע- שלא תהיה התיישבות בניגוד לחוק, תוך שמירה על שלמות העם והקואליציה, והימנעות מאלימות.

גנץ הדגיש, כי עתיד המקום נבחן כעת במוסדות התכנון, וכי החלטה תתקבל אך ורק לאחר סיום סקר הקרקעות בהתאם לחוק וככל שיתאפשר. גנץ עידכן את סיעת מרצ כי צה"ל מתחקר את נושא העלייה על הקרקע במקום.

שר הביטחון התייחס לשאלת חברי מרצ לפרשיית חברת nso ואער כי מערכת הביטחון לומדת בימים אלו את נושא NSO, והדגיש כי מערכת הביטחון מאפשרת רישיונות ייצוא לסייבר אך ורק לצורכי ביטחון או מניעת פשיעה.

 

 0 תגובות