מעבר לאתר המותאם

קריאה לשר האוצר: "אל תוציא את העובדים עם מוגבלויות ממעגל העבודה"

ארי טננבוים 1 Comment on קריאה לשר האוצר: "אל תוציא את העובדים עם מוגבלויות ממעגל העבודה"

לאחר שהכנסת אישרה את חוק החל"ת על פי מתווה שר האוצר, פונה ארגון 'אהל שרה' לשר האוצר להמשיך את תשלום דמי האבטלה לעובדים עם מוגבלות ולא להמשיך את הפגיעה הקשה בהם | הפרטים המלאים

צילום: קובי גדעון /לע"מ צילום: קובי גדעון /לע"מ
0:04
29.09.21
יונתן שורק No Comments on וַיְהִי בִּנְסֹעַ הָאָרֹן; תיעוד: מיר ברכפלד מכניסים את ספרי התורה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לאחר שהכנסת אישרה את חוק החל"ת על פי מתווה שר האוצר, פונה ארגון 'אהל שרה' לשר האוצר להמשיך את תשלום דמי האבטלה לעובדים עם מוגבלות ולא להמשיך את הפגיעה הקשה בהם

ארגונים המלווים עובדים עם מוגבלויות מוחים על הכוונה להפסיק את תשלומי החל"ת לעובדים אלה שעדיין לא חזרו לשוק העבודה. המחאה כעת קמה על רקע האישור של ועדת הכספים לחוק החל"ת על פי המתווה של שר האוצר, שיגרום להפסקת תשלומי החל"ת לעובדים מתחת לגיל 45. כזכור לפני מספר ימים הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן שהחל מתאריך 1/7 יופסקו תשלומי האבטלה לעובדים בחל"ת מתחת לגיל 45.

במכתב מיוחד ששלחה הגב' מלכה וינברג מנהלת ארגון 'אהל שרה' שמלווה אנשים עם מוגבלויות בחינוך, בדיור ובתעסוקה לשר האוצר היא מתריעה מפני ההשלכות החמורות שיהיו להחלטה זו על ציבור העובדים עם המוגבלויות הפיזיות והקוגניטיביות.

"מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל כל המועסקים עם מוגבלויות הוצאו לחל"ת. לצערנו, גם היום למעלה משנה לאחר ההתפרצות וחודשים ארוכים לאחר חזרת המשק לתפקוד מלא, רבים מהעובדים עם המוגבלויות עדיין לא הוחזרו למקומות העבודה שלהם ורבים מהם עדיין נמצאים בחל"ת", נכתב במכתב לשר האוצר.

לטענת הגב' וינברג השארת העובדים עם המוגבלויות שהוצאו לחל"ת ללא תשלומי החל"ת, תגביר את הפגיעה הקשה בהם. "כמו בסיטואציות אחרות גם כאן חוסר המודעות ליתרונות הרבים של עובדים עם מוגבלות גורם לכך שעובדים עם מוגבלות הם העובדים שמעסיקים רבים נוטים 'לשכוח'. כך שלמרות החזרה של רוב העובדים למקומות העבודה, מעסיקים רבים בחרו שלא להחזיר עדיין את העובדים עם מוגבלות", כתבה וינברג.

"אי לכך נבקש מכבוד השר לסייג בתקנות את העובדים עם מוגבלות ולקבוע שהם יוכלו להמשיך ולקבל את דמי האבטלה, ובתקווה שמשרד האוצר בראשותך יפעל להגברת המודעות לעובדים עם מוגבלויות" מפצירים אנשי אהל שרה בשר האוצר.

גם תוספת הסבסוד לעידוד תעסוקת אנשים עם מוגבלויות שתוענק למעסיקים באמצעות זרוע העבודה, אינה מרגיעה את דעתה של וינברג. לדבריה: "עידוד המעסיקים להעסיק עובדים עם מוגבלויות הוא חשוב לאורך כל השנה, אך כעת אנו דנים בדיני נפשות על עתידם של עובדים עם מוגבלויות. אסור להשאיר אותם בחוץ. ההחלטה של שר האוצר והחוק החדש יגרמו למעסיקים לא להחזיר את העובדים עם המוגבלויות וכך הם עלולים למצוא את עצמם ללא תעסוקה, ללא פרנסה וללא אופק כלכלי יציב".1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    מכי אותו ממשיקולץ