מעבר לאתר המותאם

  שר הבריאות: "אין אנשים שיוצאים מנתב"ג בלי לעבור בדיקה"

  אבי רבינא No Comments on שר הבריאות: "אין אנשים שיוצאים מנתב"ג בלי לעבור בדיקה"

  שר הבריאות הורוביץ במענה לשאילתות במליאת הכנסת: "סגרנו את הפרצה, אין אנשים שיוצאים מנתב"ג בלי לעבור בדיקה. התחלואה בימים האחרונים נגרמת כתוצאה מהפרות בידוד. אנחנו נקבע קנס של אלפי שקלים על מי שייתפס ששהה במדינה מסוכנת"

  22:30
  25.01.22
  צבי טסלר No Comments on בושה: ישראל מספקת חיסונים לרשות הפלסטינית

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  צילום: ערוץ הכנסת

  שר הבריאות, ניצן הורוביץ השיב במליאת הכנסת לשאילתה של ח"כ יעקב מרגי בנושא "קריסת מעבדת הקורונה בשדה התעופה", במסגרתה שאל ח"כ מרכי את השר "האם בחסות המשרד הופקרנו לווריאנטים חדשים?"

  שר הבריאות הורוביץ השיב: "לא רק שלא הופקרנו אנחנו בשליטה חזקה על העניין הזה. ביום שישי הייתה בעיה נקודתית של אותו יום, הגיעו המון טיסות באותו זמן ונוצר צוואר בקבוק אנחנו פתרנו את זה, כבר בשבת יותר מהכפלנו את עמדות הבדיקה ומאז אין תורים. כל אדם שנכנס לישראל כל אדם עובר בדיקה בשדה התעופה בין אם הוא מחוסן או לא מחוסן, ישראלי או זר. אין אנשים שיוצאים מהשדה בלי לעבור בדיקה. את ההתקלה הזאת שהייתה או הפרצה סגרנו".

  בנוסף התייחס השר הורוביץ לעלייה בתחלואה בימים האחרונים ואמר שהיא נובעת בעיקר מהפרות בידוד: "אנחנו ראינו שהתחלואה בימים האחרונים נגרמת כתוב כתוצאה מכך שאנשים הפירו בידוד והסתובבו והדביקו. עד עכשיו לא הייתה האכיפה מספקת ואני אומר מכאן לכל מי ששומע אותנו שהקנס על הפרת בידוד הוא חמשת אלפים שקל ולא היו בעניין הזה הקלות ואנחנו נחמיר כי זה עניין של בריאות הציבור".

  כמו כן אמר הורוביץ כי יקבע קנס לשוהים במדינות שהוגדרו כמסוכנות: "נקבע איסור לצאת למדיניות המסוכנות אבל אף אחד לא בדק את זה, או לא היה לו סמכות לבדוק את זה ולהטיל עונש. אנחנו נביא עכשיו תקנה חדשה ואנחנו נקבע קנס של אלפי שקלים על מי שייתפס ששהה במדינה מסוכנת וכדי למנוע את היציאה למדינה מסוכנת אתה תצטרך להביא אישור מוועדת חריגים".  0 תגובות