מעבר לאתר המותאם  התשובה לימינה: הצעת חוק היסוד שתפתור את בעיית איחוד המשפחות

  איתי גדסי No Comments on התשובה לימינה: הצעת חוק היסוד שתפתור את בעיית איחוד המשפחות

  נציגי מפלגות המחנה הלאומי הניחו על שולחן הכנסת הצעת חוק-יסוד: ההגירה לישראל; "השיקול הביטחוני מחייב לקדם את חוק יסוד ההגירה. מצפים מכל גורם ציוני לתמוך ולשים את ישראל לפני כל שיקול קואליציוני"

  ח"כ שמחה רוטמן צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  התשובה לימינה: חברי כנסת מכלל מפלגות המחנה הלאומי בהובלת חה"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הגישו היום (חמישי) הצעת חוק-יסוד שמטרתה להסדיר את מדיניות ההגירה הישראלית.

  על הצעת החוק, חתומים חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ (הציונות הדתית), אמיר אוחנה (הליכוד), עמיחי שיקלי (ימינה), אוריאל בוסו (ש"ס), יצחק פינדרוס (יהדות התורה) וינון אזולאי (ש"ס).

  כזכור, שרת הפנים איילת שקד התחייבה לקדם את חוק היסוד במקום הארכות חוזרות ונשנות של הוראת השעה של חוק הכניסה לישראל שנשחק שוב ושוב על ידי בגץ והערכאות הנמוכות.

  הצעת החוק תקבע לראשונה בחקיקת יסוד את הקווים הכללים בנוגע לכניסה לישראל, למי יהיו נתונות הסמכויות לאסור כניסה לישראל, הדרך בה ניתן יהיה לאסור כניסה לישראל, וכן הדרך בה ניתן יהיה לשלול את אזרחותו של תושב ישראל או אזרח ישראלי.

  בין סעיפי הצעת חוק היסוד המוצע נקבע כי אין זכאות לקבלת מעמד תושבות ארעית, תושבות קבע או אזרחות בישראל, אלא מכח חוק; שר הפנים יקבע בתקנות, באישור ועדת הפנים, את הכללים לכניסה לישראל; אדם שאיננו אזרח או תושב ישראל לא יוכל לפנות לערכאות על מנת לקבל אישור כניסה לישראל; מדינת ישראל תרחיק מישראל את מי שנכנס למדינה בניגוד לחוק או ששוהה בישראל בניגוד לחוק, המדינה תעודד עזיבה של שוהים בלתי חוקיים, גם אם מסיבות שונות אין יכולת להרחיקם.

  בנוסף מוצע כי מדינת ישראל מוסמכת לקבוע כי כספים, מכל מקור שהוא, המגיעים לשוהה בלתי חוקי, יוחזקו, כולם או מקצתם, בנאמנות על ידי מדינת ישראל ויינתנו לשוהה הבלתי חוקי, רק לאחר שיעזוב את מדינת ישראל, וכי כנסת ישראל רשאית לקבוע בחוק מקרים בהם תישלל תושבות או אזרחות ישראלית.

  יוזמי ההצעה: "מפלגת ימינה ואיילת שקד התחייבו לקדם את חוק יסוד ההגירה במערכת הבחירות. לא ייתכן שכעת כדי לשמר קואליציה עם גורמים אנטי-ציוניים הממשלה תקדם הוראת שעה בשיטת הטלאי על טלאי במקום להבטיח שמדיניות ההגירה הישראלית תהיה ציונית".

  "חוק היסוד נותן מענה להארכה המבוקשת ואם יעבור — לא יהיה צורך בהוראת שעה. שקד, שנכנסה לתפקידה כשרת הפנים על קולו של מנסור עבאס ורשת ביטחון של הרשימה המשותפת מיד נסוגה לחקיקת הוראת שעה הנשחקת שוב ושוב על ידי בתי המשפט ומאפשרת ״שיבה שקטה".

  "הגיע הזמן שתחום ההגירה בישראל יוסדר באופן רציני ויסודי. הצעת החוק זוכה לתמיכה של כל מפלגות המחנה הלאומי. השיקול הביטחוני מחייב לקדם את חוק יסוד ההגירה. מצפים מכל גורם ציוני לתמוך ולשים את ישראל לפני כל שיקול קואליציוני. יש רוב מוחלט בכנסת לעשות את השינוי ההיסטורי — זה תלוי רק בכם"

  יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ':‏ "הוראת השעה הקיימת למניעת איחוד משפחות נשענת על כרעי תרנגולת וחוררה במהלך השנים כמו גבינה שוויצרית. בחסותה מתאזרחים בכל שנה אלפי פלשתינים דרך שורה של חריגים. לראשונה זה שנים יש רוב ימני מוצק בכנסת שמאפשר חקיקת חוק יסוד הגירה ברוב גדול שישמור על הרוב היהודי ועל ביטחון ישראל".

  "‏אנו קוראים לכל מפלגות הימין בכנסת להתאחד סביב הצעת החוק שהוגשה היום על ידי חברי ח"כ שמחה רוטמן ונציגי סיעות הימין ובכך לגלות אחריות לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולשמור על ביטחונה. אפשר לחוקק את חוק יסוד ההגירה בתוך זמן קצר עוד בטרם תפקע הוראת השעה הקיימת".

  ח"כ מיכל וולדיגר: "במקום הוראת שעה שתאריך את המצב הקיים רק בשנה נוספת, הקואליציה מוזמנת לתמוך בחוק יסוד שהגיש חברי שמחה רוטמן ונציגי סיעות הימין, שישים סוף לצורך בהארכות חוזרות ונשנות מדי שנה".

  "אלו שהקימו ממשלה עם תומכי טרור ונזעקו להגן על המדינה היהודית, מוזמנים להוכיח את כוונתם".  0 תגובות