מעבר לאתר המותאם  בול פגיעה: הכירו את אספני הבולים שלא מפסיקים לרגע

  קובי פינקלר No Comments on בול פגיעה: הכירו את אספני הבולים שלא מפסיקים לרגע

  בצל הסכמי אברהם מתקיים שיתוף פעולה בין אספני בולים משלוש מדינות: ישראל, ארה"ב, איחוד האמירויות, כשכל אחת מהמדינות מציגה עד תשעה אוספים – אחד באגף הכבוד ושמונה באגפים האחרים | בתערוכה יושם דגש על אוספים קשורים למזרח התיכון

  יורם לוביאנקר עם אוסף הבולים שלו צילום: ענת מחנאי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מחר תיפתח תערוכה וירטואלית בעקבות שיתוף פעולה של אספנים שלוש מדינות: ישראל, ארה"ב ואיחוד האמירויות. כשכל אחת מהמדינות מציגה עד 9 אוספים – אחד באגף הכבוד ושמונה באגפים האחרים, בדגש על אוספים שרובם קשורים למזרח התיכון.

  יורם לובינקייר, יוזם התערוכה ואחד מאספני הבולים הגדולים בארץ מספר כי החל לאסוף בולים כבר בגיל קטן מאוד. "הייתי בן 16 ונשארתי בבית בגלל מחלה, זמן ממושך. באותם השנים אמא היתה מנויה של השרות הבולאי וביקשה שאעשה לה סדר בבולים. נהניתי מאוד מהמיון ועל הדרך גיליתי שחסרים לה כמה בולים". אימו של יורם היתה אספנית בולים, לא פעילה במיוחד, בעיקר אספה בולים מטעמי ציונות, ארץ ישראלים. את הבולים היתה מקבלת מידי פעם מהשרות הבולאי שהיה מכין אחת לתקופה, בול חדש, ושולח למנויים שלו.

  כך קיבלה מבנה רשימה של בולים שחסרים מתוך קטלוג הבולים שהיה לה וכשיצאה לשנת שבתון כמורה, טיפלה בחוסרים דרך חנות בולים שהיתה ליד הבית שלהם. יום אחד חזרה מהחנות של הבולים וסיפרה ליורם שיש סדרת בולים של שחמט ושאלה אותו "אולי יעניין אותך?". יורם נדלק על העניין, החל לזהות שחקני שחמט מהעולם, מאיזה ספר הציור לקוח, ובולי השחמט הפכו לתחביב ראשי בחייו עד היום – כבר 40 שנה.

  כיום יש לו קרוב ל-1000 בולים באוסף האישי שלו ומידי שנה הוא מארגן תערוכת בולים עם מיטב האספנים בארץ ומשקיע שעות לא מבוטלות באהבתו לבולים, החל מכתיבת מאמרים לעיתונות בארץ ובעולם, כתיבה בעיתון מקצועי של אספני בולים בישראל וחבר באגודת אספני בולי שחמט.

  בימים אלו הוא עומד מאחורי תערוכת הבולים הווירטואלית AAPE 2021 , תערוכה שבמסגרתה מוצגים לראווה אוספים של פריטים הקשורים לבולאות ולתולדות הדואר . התערוכה נועדה לצקת תוכן בולאי להסכמי אברהם ולכן היא נקראת AAPE 2021 (Abraham Accords Philatelic Exhibition). הגוף שמארגן את התערוכה הנו התאחדות בולאי ישראל, הארגון שמאגד את אספני הבולים בישראל.

  התערוכה יוצאת לדרך השנה באופן וירטואלי בעקבות שיתוף פעולה בין 3 מדינות: ישראל, ארה"ב, איחוד האמירויות, כשכל אחת מהמדינות מציגה עד 9 אוספים – אחד באגף הכבוד ושמונה באגפים האחרים, בדגש על אוספים שרובם קשורים למזרח התיכון.

  התערוכה תיפתח מחר 15.6 ותסתיים ב-30 ביוני. האוספים המוצגים בתערוכה נבחנים על ידי צוות של שופטים, שכל אחד מהם הוא אספן בולים שהציג בעבר בתערוכות בולים וזכה להגיע לרמה גבוהה במיוחד. התערוכה הנה ביוזמת התאחדות בולאי ישראל, עמותה שלא למטרת רווח, שהוקמה לשם טיפוח וקידום נושא הבולאות בארץ.  0 תגובות