מעבר לאתר המותאם

צה"ל: צעדים משמעתיים כלפי חיילים שחרגו מכללי הפתיחה באש

קובי פינקלר 1 Comment on צה"ל: צעדים משמעתיים כלפי חיילים שחרגו מכללי הפתיחה באש

בעקבות תחקיר אירוע מבצעי שאירע במבצע ״שומר החומות״ במסגרתו בוצע ירי מקלע של טנק על מנת להרחיק שלושה פלסטינים בלתי מעורבים שלא לפי הנהלים | ננקטו צעדים חמורים כלפי החיילים כולל הדחת המפקד משירות צבאי

טנקים בגבול עזה צילום: פלאש 90
19:55
21.09.21
אבי יעקב No Comments on ברקע בואו של בנט; ביידן: "נסכים לחזור להסכם הגרעין"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

צעדים פיקודיים חמורים בעקבות תחקיר אירוע מבצעי שאירע במהלך מבצע ״שומר החומות״: דובר צה"ל מוסר כי במהלך מבצע ׳שומר החומות׳, בוצע ירי מקלע של טנק על מנת להרחיק שלושה פלסטינים בלתי מעורבים ששהו סמוך למרחב הגבול. כתוצאה מהירי נפגע אחד מהם.

מהתחקיר עולה כי הירי בוצע בניגוד להנחיות ולהוראות המקצועיות. בעקבות ממצאי התחקיר החליט מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו, בשיתוף מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, על נקיטת צעדים פיקודיים כנגד בעלי התפקידים הבאים:

מפקד המחלקה אשר הורה על הירי, יודח מתפקידו ויודח משירות בצה״ל, ינקטו הליכי הדחה כנגד התותחן שביצע את הירי ויבוצע הליך של נזיפה פיקודית כנגד מפקד הפלוגה שפיקד על הגזרה. במקביל לתחקיר הפיקודי נפתחה חקירת מצ"ח, בסופה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית.

התחקיר הוצג אמש (ה׳) לראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי אשר סיכם את ממצאיו בחומרה ואישר את המלצות התחקיר הפיקודי.  הרמטכ״ל ציין כי מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי צה״ל.  צה״ל ימשיך ויקפיד לפעול באופן מקצועי וערכי, לתחקר את פעולותיו באופן נוקב ולהפיק לקחים.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    מוסרי הרבה יותר מידי פשוט מגוחך כזו שטות אם לא היינו ככ רחמניים היינו חיים בשקט בלי מלחמות ופיגועים (כן יש דבר כזה) למה צריך להיות רחמן על אכזרים כי מה? כי הארופאים המקסימים יותר מוסריים מאיתנו??? ימש אז אנחנו צריכים להיות ה"מוסריים"?