מעבר לאתר המותאם  שר הביטחון אישר לביצוע את פרויקט הנגשת מערת המכפלה

  קובי פינקלר No Comments on שר הביטחון אישר לביצוע את פרויקט הנגשת מערת המכפלה

  לאחר כ-20 שנה של עיכובים והשלמת כלל התהליכים: שר הביטחון גנץ אישר לביצוע את פרויקט הנגשת מערת המכפלה

  22:55
  20.06.21
  איתי גדסי No Comments on בדיון הערכת מצב על הקורונה הוחלט: הקמת מתחם בדיקות בנתב"ג

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הביטחון בני גנץ אישר היום (חמישי), לצאת לביצוע של פרויקט הנגשת מערכת המכפלה. זאת לאחר עבודת מטה, עליה הורה עם כניסתו לתפקיד, והשלמת כלל התהליכים התשתיתיים, המשפטיים והביטחוניים. גנץ הנחה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, להוציא היתר בנייה לפרויקט, וכן את משרד הביטחון להתחיל בהתקשרות עם קבלן מבצע.

  שר הביטחון גנץ אמר: "מערת המכפלה היא אתר קדוש והיסטורי, ובמאה ה-21, לא יתכן שאתר כה חשוב ליהודים ולמוסלמים, אינו מונגש לכלל האוכלוסיות ללא הבדלי דת, גזע ומין. הפרויקט שעוכב על ידי גורמים שונים במשך שנים ארוכות, ושאותו הוריתי לקדם עם כניסתי למשרד הביטחון, יאפשר לכלל האזרחים- ישראלים ופלסטינים כאחד, נגישות בסיסית שהיא כמעט דבר מובן מאליו. אני מברך על האפשרות להוציא את הפרויקט לדרך לאחר ביצוע כלל התהליכים הנדרשים. מימוש הפרויקט הכרחי, ועיכובו וגרירתו במשך שנים היא כשל שטוב שבא על סיומו".

  ראש מועצת קריית ארבע-חברון אליהו ליבמן אמר: "ובא לציון גואל, אחרי 20 שנים של עבודה מאומצת יוכלו בקרוב גם אנשים עם מוגבלויות להגיע למערת המכפלה ולהתפלל ליד האבות והאימהות של האומה שלנו כאן בקרית ארבע חברון. הנגשת מערת המכפלה היא אמירה חשובה וברורה מאוד מי הריבון פה, אנחנו כאן מאז ולתמיד. מברך את שר הביטחון בני גנץ ואת כל הנוגעים בדבר. יום משמח מאוד"

  שי גליק, מנכ"ל ארגון בצלמו שהוביל את המאבק מסר: "סוף טוב הכל טוב. אנחנו מודים ומברכים את השר בני גנץ על המנהיגות שגילה ושם קץ לעוול חמור ביותר. ביום זה הוכרע סופית שלכל אדם יש את הזכות לנגישות ולחופש פולחן מלא בכל מקום בארץ ישראל. אנחנו קוראים כעת לשר לוודא שהבניה תתחיל מיידית ולא תעצור משום סיבה או הפחדה של ארגון טרור כזה או אחר".  0 תגובות