מעבר לאתר המותאם  ראה"מ על אירועי האלימות: "מה שקורה בימים האחרונים בערים הוא בלתי נסבל"

  איתי גדסי 1 Comment on ראה"מ על אירועי האלימות: "מה שקורה בימים האחרונים בערים הוא בלתי נסבל"

  ראש הממשלה תקף בחריפות את מעשי האלימות של פורעים ערבים כנגד יהודים בימים האחרונים, נתניהו גם ביקר בחריפות את קומץ המפגינים היהודים שנהגו באלימות, ועדכן על התוכניות למיגור הטרור, "אני מתכוון להזרים גם כוחות צבא לפי החוק הקיים ובמקרה הצורך – נחוקק חוק נוסף. אנחנו צריכים לומר לשוטרים ולחיילים שאנחנו שולחים אותם כדי לשמור על הסדר – אנחנו נעשה הכל"

  20:00
  23.06.21
  אבי יעקב No Comments on שידור חי: הוועידה התורנית-מקצועית לבריאות הנפש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אחרי הערב הקשה במהלכו אלפי פורעים ערבים נהגו באלימות קשה כנגד יהודים, כולל לינץ' אכזרי ביהודי בעכו שמצבו כעת אנוש, ומנגד תגובה אלימה של קומץ יהודים כנגד נהג ערבי בבת ים. ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לראשונה לאירועי האלימות ואומר: "מה שקורה בערי ישראל בימים האחרונים הוא בלתי נסבל. אנחנו ראינו פורעים ערבים מציתים בתי כנסת, מציתים מכוניות, מסתערים על שוטרים, פוגעים באזרחים שלווים וחפים מפשע".

  נתניהו הבהיר כי "זה דבר שאנחנו לא יכולים לקבל אותו, זו אנרכיה. שום דבר לא מצדיק את זה, ואגיד לכם יותר מזה, שום דבר לא מצדיק לינץ' של ערבים ביהודים, ושום דבר לא מצדיק לינץ' של יהודים בערבים".

  ראש הממשלה שב והבהיר, "אנחנו לא נקבל את זה. זה לא אנחנו האלימות הזאת. אנחנו נחזיר את השלטון ואת המשילות לערי ישראל בכל מקום. בכל הערים, בערים מעורבות, בערים יהודיות, בכל מקום".

  נתניהו הוסיף, "אני הנחיתי את המשטרה לאמץ סמכויות שעת חירום, לתגבר בכוחות מג"ב וגם כמובן לעשות עוצר כפי שדרוש".

  ראה"מ עדכן, "אני הולך עכשיו לכנס ישיבת חירום כדי לתת עוד סמכויות למשטרה, עוד גיבוי לשוטרים, לתת להם עוד כוחות. אני מתכוון להזרים גם כוחות צבא לפי החוק הקיים ובמקרה הצורך – נחוקק חוק נוסף. אנחנו צריכים לומר לשוטרים ולחיילים שאנחנו שולחים אותם כדי לשמור על הסדר – אנחנו נעשה הכל כדי שיהיה לכם את הסמכויות ואת הכוחות הדרושים לביצוע המשימה".

  נתניהו הביע ביקורת על התנהלות קומץ המפגינים היום, "לאזרחי ישראל אני אומר – זה לא מעניין אותי אם הדם שלכם רותח. אתם לא יכולים לקחת את החוק לידיים. אתם לא יכולים לבוא ולקחת אזרח ערבי פשוט ולנסות לעשות בו לינץ' – בדיוק כפי שאנחנו לא יכולים לראות אזרחים ערבים עושים זאת לאזרחים יהודים – לא יהיה. הדבר הזה הוא דבר שאני בטוח שמשותף לרוב אזרחי ישראל".

  בסיום דבריו אמר ראש הממשלה, "אנחנו נמצאים במאבק בשתי חזיתות. בחזית אחת מול החמאס וכולנו מאוחדים והחמאס יורה טילים ורקטות שפוגעים במידה שווה גם ביהודים וגם בערבים. בואו נתלכד יחד לעשות את המשימה שדרושה לנו כאזרחי המדינה שלנו – להשיב בחזרה את המשילות, לחסל את האנרכיה הזאת ולשמור ולהשיב את הביטחון והשקט שכולנו ראויים לו".

  שר הביטחון בני גנץ התייחס לאירועים האלימים ואמר, "הערב הזה, יותר מתמיד הקרע הפנימי מאיים עלינו. הוא מסוכן לא פחות מהטילים של החמאס. כשר הביטחון אני אומר לכם אסור שננצח בקרב בעזה ונפסיד במערכה על הבית. התמונות הקשות מהערים ומהרחובות הערב הן קריעת הישראליות. האלימות המזעזעת בבת ים, עכו, לוד וערים נוספות הופכת את הבטן ושוברת את הלב של כולנו".

  שר הביטחון הוסיף, "כיהודי שגדל על "ואהבת לרעך כמוך", אני חש שיש ביננו כאלו ששכחו מה זה להיות יהודי ומפרקים את המרקם העדין של החברה הישראלית. כמי שמכיר היטב את החברה הערבית אני חש שיש רבים שמבקשים להחריב את היסודות שבנינו ביחד על קידוש ההסתה והשנאה".

  בסיום דבריו אמר, "אסור לקחת את החוק לידיים אסור לגרור ולהיגרר למלחמת אזרחים.
  מנהיגות דורשת אומץ, אני פונה לכל המנהיגים יהודים וערבים כאחד – השמיעו קולכם מיד;
  אני קורא לכם אזרחי ישראל – אל תחריבו את מה שנבנה עשרות שנים".

  גם יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין התייחס לפרעות אלימות ואמר: "אי אפשר לקבל את המראות שאנו רואים במקומות רבים ברחבי הארץ. שריפת בתי כנסת, פרעות של ממש ביהודים, נסיונות פגיעה במסגדים, ואירועי לינץ׳ מזעזעים ביהודים ובערבים, כל אלה מחייבים נקיטת יד ברזל לא רק במעצרים אלא בהעמדה לדין ובענישה של שנים ארוכות מאחורי סורג ובריח".

  לוין העביר ביקורת על מערכת המשפט שמקילה עם הערבים ומחמירה עם היהודים, "בד בבד, אני קורא לרשויות אכיפת החוק ולמערכת המשפט שלא להיכשל ביד קלה כלפי פורעים וביד קשה כלפי מי שבלית ברירה פעלו מתוך הגנה עצמית. את הפורעים יש לעצור ומיד. את מי שפעל מתוך הגנה עצמית ראוי להשיב לביתו ולחיק משפחתו".

  בסיום דבריו אמר לוין, "אני קורא לכולם, יהודים וערבים כאחד, ולכל מנהיגי הציבור בישראל, לעצור. לחדול מיד מכל אלימות ולהרגיע את הרוחות. בד בבד, אני מחזק את ידי ממשלת ישראל וכוחות הביטחון, ומגבה אותם בהחלטה להמשיך ולהכות בטרור מכה חסרת תקדים בעוצמתה".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   מה חשבתם? שהציבור ישתוק? מול אזלת היד המזעזעת של המשטרה? איך ייתכן דבר כזה?