מעבר לאתר המותאם  שבת ירושלים: הגר"ש עמאר: "זכינו בדורנו מה שלא זכו אבות אבותינו"

  מוטי סבן No Comments on שבת ירושלים: הגר"ש עמאר: "זכינו בדורנו מה שלא זכו אבות אבותינו"

  רבה של ירושלים הגר"ש עמאר בברכה מיוחדת, לכבוד שבת ירושלים העולמית. לבתי הכנסת הופצו תפילה לירושלים שחיברו הרב שאר יישוב הכהן זצ"ל ויבדלח"א הגר"ש עמאר

  הגר"ש עמאר צילום: פלאש 90
  14:22
  22.06.21
  יונתן שורק No Comments on הכלב שמתנפל עליכם בחורשה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ףבשבת הקרובה יציינו בבתי הכנסת בארץ ובעולם את "שבת ירושלים"- שבת מיוחדת שתוקדש לכבודה של ירושלים. הארגון העולמי של בתי הכנסת הפיץ לבתי הכנסת בארץ ובתפוצות תפילות לכבודה של ירושלים שכתבו רבה של חיפה לשעבר הרב שאר ישוב הכהן זצ"ל, ויבדל"א הראשל"צ רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר. התפילות ייאמרו בעת פתיחת ההיכל בשבת הקרובה בבתי הכנסת.

  לקראת השבת העביר הרב עמאר ברכה מיוחדת לכבודה של ירושלים: "שמחתי באומרים לי בית ה' נלך, עומדות היו רגלינו בשערייך ירושלים, ירושלים הבנויה כעיר שחוברה לה יחדיו.

  זכינו אנחנו בדורנו מה שלא זכו אבותינו ואבות אבותינו דורות רבים, להגיע לירושלים, בירושלים הנמצאת ברשות העם היהודי, ירושלים שמחה בבניה וה' ישמח את הבנים ואת ירושלים בביאת המשיח ובנין בית המקדש. בירושלים מתברכת כל ארץ ישראל, כי שם ציוה ה' את הברכה חיים עד העולם.

  בירושלים מתברכים כל בית ישראל בכל מקום ובכל פינה שהם נמצאים בכל רחבי העולם, ומירושלים מתברכים כל יושבי העולם כולו.

  בזמן שבית המקדש היה קיים בירושלים, בחג הסוכות הקריבו 70 פרים בשבעת ימי החג, 70 פרים כמו שמפורש בתורה, והם כנגד 70 אומות העולם, כדי שיהיה שלום בין כל יושבי העולם.

  וביום השמיני עצרת תהיה לכם, אז מקריבים פר אחד בן בקר בשביל עם ישראל.אבל מקדימים בשלום העולם כי מירושלים מתברך כל העולם כולו.

  אנחנו מודים לה' על ניסיו ונפלאותיו שעשה עמנו ומתפללים ומתחננים בעד ירושלים, בעד כל עם ישראל ובעד כל יושבי הועלם שה' ישים שלום."עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל"

  אנחנו מברכים מכאן את כל בתי הכנסיות, בכל הארץ ובכל העולם, ואת איחוד בתי הכנסת העולמי והעומדים בראשו והמנהלים אותו. יוסף ה' עליכם ככם אלף פעמים ויברך אתכם כאשר דיבר לכם. ובא לציון גואל ויבנה ירושלים ויבנה בית המקדש במקומו במהרה בימינו, ונאמר אמן".

     0 תגובות