מעבר לאתר המותאם

אריטוריקה בפרשה: יש לי וילה בשבילך \\ ארי טננבוים

ארי טננבוים No Comments on אריטוריקה בפרשה: יש לי וילה בשבילך \\ ארי טננבוים

מה גורם לכם מנוחת הנפש? | איזה פסוק בפרשה מלמד אותנו ש'דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם'? | וגם: המעשים הקטנים שעושים שינויים משמעותיים | מסר באומנות הדיבור מתוך פרשת השבוע

22:12
19.06.21
צבי טסלר No Comments on הקורונה חוזרת? עשרות מאומתים בצפון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

תגיד, מה גורם לך מנוחת הנפש?

כוונתי לאיזשהו חיזוק יומי או שבועי שעושה לך טוב הלב ונותן לך כח להמשיך הלאה במרוץ החיים.

יש משפט שאומר: "כל אדם זקוק למקום פרטי שבו יכול לצאת מדעתו בשלווה – ושם ימצא את שלוותו". זאת אומרת דווקא בגלל שיש לו מקום שקט משלו להשתגע בו, הוא יכול למצוא מרגוע לנפשו.

אולי המשפט הזה קיצוני מדי, אבל הרעיון שבו נכון בהחלט. לכל אחד יש את המקום או הדבר שגורם לו למנוחת הנפש.

אחד יגיד שמוזיקה רגועה עשר דקות ביום עושה לו טוב, אחד יגיד שקופסת סיגריות מרגיעה אותו ואחד (אני..) יגיד שקפה טוב נותן לו מנוחת הנפש.

אבל יש משהו מעבר. משהו הרבה יותר גדול שנותן מנוחת הדעת והנפש להרבה יותר זמן.

מהו? ובכן: בפרשת השבוע יש פסוק אחד ש'תפס' אותי: "וקידשתם את שנת החמישים שנה וקראתם דרור בארץ לכל יושבה.." (כ"ה י'). על המילים 'לכל יושבה' מובא בגמרא בשם רבי יהודה שמקום מגוריו של האדם הוא המקום החשוב ביותר, עד כדי כך שכדאי לאדם למעט בצרכי אכילה ושתייה כדי לשפר את מקום מגוריו.

אני יכול לספר לכם בעדות אישית כי בשנה הראשונה אחרי החתונה גרתי ביחידת דיור קטנה, אך מיד כשהסתיים החוזה עברנו לדירה גדולה הרבה יותר (אגב, במחיר נמוך יותר) וזה בהחלט נותן רחבות הדעת כפשוטו ממש.

ברגע שיש לך "רחבות" בגשמיות – זה נותן לך גם מרווח ברוחניות.

אז תראו, אומנם השיעור הזה לא עוסק באומנות הדיבור עצמו, אך יש בו מסר לכל מי שרוצה לדעת איך לדבר עם עצמו נכון ולהביא לתוצאות גבוהות יותר בכל תחום בחיים. פשוט לעשות הכל מתוך רחבות הדעת.

זה שאין לך עכשיו להשיג וילה נאה, שלושה קומות, עם חצר ונוף פנורמי – זה לא אומר שאתה מתייאש ואומר לעצמך אין לי סיכוי. ממש לא. בשיעור הזה אני בא ללמד אותך, גם אם אין לך דירה נאה, אתה יכול לעשות לעצמך כל מיני דברים שיובילו לרחבות הדעת. אפילו אם אין לך הרבה כסף , להשקיע במשהו אחד יקר שיהיה לך. כגון שעון או אוזניות איכותיות.

או לדוגמה: לשתות קפה מתוך כוס זכוכית – דבר שגורם להרגשת יוקרה על פני כוס קרטון.

לצאת לפארק עם מרחבי דשא פעם בשבוע. לקנות בקבוק שתיה וחטיף מפנק. ללכת מדי תקופה למסעדה ולהסתכל בתפריט – לשם שינוי – ולא ב'כמה לתשלום'.

דברים קטנים שעושים שינוי גדול שמביא לרחבות הדעת ומנוחת הנפש.

אני מציע לך לבדוק עם עצמך מה עושה לך טוב – במסגרת הזמן והתקציב שיש לך – ולעשות אותו לעיתים תכופות.

אני מברך את כל אחד ואחד מאתנו ברחבות אמתית ואם בית גדול יעזור לזה – אז שה' יתברך ידאג לנו לווילה גדולה מתוך עשירות מופלגה!

הכותב הינו מומחה באומנות הדיבור והשכנוע | לקבלת טיפים וסודות באומנות הדיבור והשכנוע בקבוצת ווצאפ שקטה: לחץ כאן0 תגובות