שר הבריאות חתם על אמנה לשיקום מערכת הבריאות

  צבי טסלר No Comments on שר הבריאות חתם על אמנה לשיקום מערכת הבריאות

  שר הבריאות חתם על אמנה לשיקום מערכת הבריאות: "אסור להחזיר את המדינה לתת תקצוב"

  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הבריאות, יואל אדלשטיין חתם היום (שני) על אמנה של פורום 5 מיליארד לבריאות, לחיזוקה ושיקומה של מערכת הבריאות לאחר שנת הקורונה.

  הפורום מאגד תחתיו למעלה מ-80 ארגונים – האגודה לזכויות החולה, ארגון רופאי המדינה, הסתדרות האחים והאחיות בישראל , תנועת הנוער והבוגרים המחנות העולים, ארגוני חולים ארגונים פרה רפואיים וארגונים אזרחיים.

  השר אמר: "שנת הקורונה שיקפה לנו את החשיבות האקוטית בטיפוח מערכת הבריאות. מערכת בריאות עוצמתית חיונית לחוסנה של מדינת ישראל. אסור להחזיר את מערכת הבריאות לתת תקצוב. דבר כזה, הוא כפגיעה ביטחונית במדינה".

  מטעם פורום 5 מיליארד לבריאות נמסר: "אנו מודים לשר הבריאות על נכונותו לשקם את מערכת הבריאות ועל כך שאירח אותנו בלשכתו. שנת הקורונה הוכיחה שהחוסן הלאומי של ישראל תלוי לא רק בביטחון אלא גם הבריאות. חייבים לחזק את מערכת הבריאות הציבורית, אסור לחזור לעולם הישן שבו הרעיבו את המערכת הן מבחינת תקנים לצוותים רפואיים והן מבחינת תשתיות שהובילו לאשפוז חולים במסדרון ועל מזרונים על הרצפה. חייבים להתאים את מערכת הבריאות לצרכים של מדינת ישראל. כל זאת כדי לשמור על עיקרון השיוויון כבוד האדם ופרטיותו של כל חולה וחולה בישראל".  0 תגובות