בג"ץ: אם לא תתקבל הכרעה מסתננים מדרפור יקבלו רישיון תושבות

  ישראל רובין No Comments on בג"ץ: אם לא תתקבל הכרעה מסתננים מדרפור יקבלו רישיון תושבות

  בג"ץ שוב מתערב בנושא המסתננים, הנשיאה חיות יחד עם השופט קרא פסקו כי על המדינה לקבל החלטה בעניינם של יוצאי חבל דרפור, אם לא תתקבל החלטה עד סוף השנה יקבלו המסתננים רישיון ישיבה ארעי

  צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בית המשפט העליון קבע היום (ראשון) פה אחד כי על המדינה לקבל החלטה בעניינם של המסתננים מחבל דרפור וחבל הרי הנובה והנילוס הכחול, בין המשפו הורה למדינה לקבל החלטה בהכרעת בקשתם למקל או באמצעות גיבוש פתרון אחר, לרבות מתווה שיאפשר את יציאתם של מבקשי המקלט מישראל.

  בג"ץ מתח ביקורת על המדינה כי היא נמנעת עד כה לקבל החלטה עקרונית או פרטנית – בבקשות המקלט שלהם, אשר הוותיקה שבהן תלויה ועומדת למעלה מעשור.

  בית המשפט הוסיף וקבע בדעת רוב (של הנשיאה א' חיות והשופט ג' קרא וכנגד דעתה החולקת של השופטת י' וילנר) כי ככל שלא יימצא פתרון עד יום 30.12.2021, יונפק כפתרון זמני ועד להכרעת שר הפנים, רישיון לישיבת ארעי למבקשי מקלט שהגישו את בקשתם לפני יוני 2017.

  יש לציין כי בג"ץ פסל 3 חוקים שחוקקו נבחרי הציבור בכנסת, כנגד המסתננים, חוק הפיקדון לדוגמא, היה צפוי להביא לזירוז יציאתם מהארץ חזרה לביתם, אך בג"ץ פסל עד עתה את חוקי הכנסת בעניין.  0 תגובות