פרובוקציה בבת עין: שוטר התחזה לעובד ערבי כדי להתסיס את השטח

  בנצי לייזרוביץ No Comments on פרובוקציה בבת עין: שוטר התחזה לעובד ערבי כדי להתסיס את השטח

  שוטר התחזה לעובד בזק ערבי ונכנס לישוב בת עין במטרה להתסיס את השטח ולהביא למעצר תושבים | התושבים זיהו את התרמית לאחר שראו לטענתם מזל"ט משטרתי בשמי הישוב

  צילום: צעירי בת עין

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרובוקציה בישוב בת עין בגוש עציון: בשבוע שעבר התחזה שוטר לעובד ערבי של 'בזק' בכדי להתסיס את השטח ולהביא למעצר פעילי ימין ותושבי המקום. תושבי הישוב טוענים כי זיהו מזל"ט משטרתי שחג בשמי הישוב, וחשפו את התחזות השוטר. כך פורסם ב'כאן חדשות'. עם זאת, במשטרה טוענים בתגובה לאירוע כי לא היה רחפן או מזל"ט שהיה מעורב בפעילות.

  התושבים סיפרו כי השוטר צעק והתגרה בתושבים, אולם למרות הפרובוקציה לא נוצר שום מגע בינם ובינו. התושבים הבינו כי מדובר במארב משטרתי ועזבו את המקום, ולאחר מכן עזב גם השוטר המתחזה.

  השוטר שהתחזה | צילום: צעירי בת עין

  בתיעוד האירוע נראה השוטר המתחזה ברכב בעל מדבקה של חברת 'בזק'. כמו כן ליד מוסדות החינוך של היושב נראו מספר שוטרים כשמעליהם מסתובב המזל"ט המשטרתי, שצבעו שחור.

  עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו ביקר את התנהלות המשטרה "‏שוב אנו עדים לפעילות משטרתית יזומה, למעשה לפרובוקציה משטרתית. שבה משטרת ישראל שולחת שוטרים סמויים מוסווים לעובדי בזק להסתובב בבת עין, להתגרות בתושבי בת עין היהודים על מנת ליצור איזה אירוע, איזה חיכוך – כדי שבסופו של דבר יעצרו יהודים".

  פולסקי הוסיף "די, אין מקום לפרובוקציות האלה. הדבר מאוד מצער, אפילו מקומם, שמשטרת ישראל במקום להפנות את כל האמצעים, את כל הסוכנים הסמויים כדי לתפוס מחבלים ופוגעים פלסטינים בימים שהטרור והאלימות מרימים ראש, משטרת ישראל יש לה את הזמן ליצור פרובוקציות משלה. חבל".

  מהמשטרה נמסר בתגובה לאירוע: "משטרת ישראל יחד עם כוחות הביטחון מבצעים פעילות יזומה לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחונם ושלומם של תושבי האזור".

  מחברת בזק נמסר: "אין לחברה כל קשר לאירוע בבת עין ולהתחזות שוטר לעובד החברה, והיא לא ידעה בשום דרך על כוונת המשטרה בעניין. בזק רואה בחומרה אירוע זה העושה שימוש לרעה בשמה".  0 תגובות