מעבר לאתר המותאם  רס"ן ג' מספר: "בפעם הראשונה היינו גם עם טייסים מאיחוד האמירויות"

  קובי פינקלר No Comments on רס"ן ג' מספר: "בפעם הראשונה היינו גם עם טייסים מאיחוד האמירויות"
  11:25
  16.05.21
  קובי פינקלר No Comments on צה"ל תקף 11 משגרי רקטות וחוליית פעילי טרור | מתעדכן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הסתיים תרגיל חיל האויר ביוון. הערב (רביעי) הסתיים תרגיל חיל האויר על אדמת יון כשמטוסי קרב של חיל האוויר לקחו חלק בתרגיל "איניוחוס" שמו, המתקיים באי היוווני.

  בשיחה איתנו מסביר רס"ן ג. על בחירת יוון דווקא כארץ לתרגיל אווירי נרחב, "הסיבה העיקרית היא הטופוגרפיה ההררית והיוונית של יוון שמאד דומה לזירה הצפונית שאליה אנו מיועדים".

  התרגיל הבינלאומי הביא חילות אוויר מכל העולם, כולל טייסים צרפתים, ספרדים, אמריקנים, יוונים ואפילו טייסים של איחוד האמירויות שלראשונה התאמנו עם טייסים ישראלים. "למרות שהניסיון המבצעי שלנו גדול מכל המדינות ועדיין אנחנו לומדים" מבהיר רסן ג'.

  זו הפעם הראשונה שאתם מתאמנים עם איחוד האמירויות, איך היחס?

  רסן ג' משיב, "אווירת הקשר היא חמה וידידותית. עדיין לא טסים יחד אבל שיחות איתם יש וישנו שת"פ מלא", מפתיע רסן ג' ומוסיף, "האימון הנוכחי הוא אחד האימונים הטובים בחיי. היתה בהתחלה הרבה אי ודאות בשטח אבל אחרי שלושה ימים אתה כבר מרגיש בבית".

  התרגיל עצמו כלל עשרות מטסים, שתרגלו תרחישי קרבות אוויר, תקיפות אוויר-קרקע, התמודדות עם איום טיל קרקע-אוויר מתקדם ומתארי לחימה נוספים.

  בתרגיל, השתתפו מטוסי ״רעם״ (F15I) מטייסת 69, ״סופה״ (F16I) מטייסת 107, מטוסי ״ראם״ מטייסת 120 ומטוסי ״עיטם״ מטייסת 122.  0 תגובות